IE 6 stracił palmę pierwszeństwa

Internauci w końcu posłuchali apeli o porzucenie przestarzałego Internet Explorera 6.0. Obawy o bezpieczeństwo spowodowały, że po latach stracił on pozycję najpopularniejszej przeglądarki w sieci.

Największym uznaniem internautów cieszy się obecnie Internet Explorer 8.0, który jest używany przez 22,31 proc. surfujących. IE 6.0 z wynikiem 20,07 proc. spadł na drugą pozycję. Trzecie miejsce zajmuje Firefox 3.5, do którego należy 17,10 proc. rynku. Kolejny na liście jest IE 7.0 (14.58 proc.).

Inne przeglądarki mogą pochwalić się znacznie gorszym wynikiem. Do Firefoksa 3.0 należy 5,29 proc. rynku, udziały Chrome'a 3.0 wynoszą 3,92 proc., a Safari 4.0 - 3,55 proc.

Do spadku udziałów IE 6.0 z pewnością przyczyniły się ostatnio znalezione błędy i apele wielu organizacji oraz instytucji rządowych, w których zalecano wymianę tego produktu na inny. Zalecenie aktualizacji do Internet Explorera 7.0 wydał np. amerykański Departament Zdrowia, który zalecił, by nowszą wersję przeglądarki zainstalowali wszyscy pracownicy National Institutes of Health.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy