Koniec wsparcia dla Firefoksa 2

Osoby, które wciąż używają któregoś z wydań Firefoksa z serii 2.x, powinny zacząć myśleć o aktualizacji oprogramowania do wersji 3 - niebawem zakończy się pomoc techniczna dla wersji 2.

Z reguły jest tak, że sześć miesięcy po opublikowaniu nowego wydania programu dla wcześniejszej gałęzi ogłaszany jest tzw. End of Life (EOL) - tym razem przypada on na połowę grudnia.

Po tym czasie producent zaprzestaje między innymi publikacji poprawek bezpieczeństwa eliminujących znalezione luki. Mike Betzner z fundacji Mozilla podaje, że już dwie trzecie użytkowników Firefoksa przesiadło się na wersję 3.

Tym niemniej deweloperzy zastanawiają się nad przedłużeniem okresu pomocy technicznej, rozważając wszystkie za i przeciw. Zdaniem niektórych programistów wstrzymanie pomocy zwłaszcza na używany przez Firefoksa 2 silnik Gecko 1.8 może mieć poważne konsekwencje, ponieważ korzysta z niego również program Thunderbird 2, a jego następca Thunderbird 3 ma się ukazać dopiero za kilka miesięcy.

Reklama

Tym samym ewentualne luki znalezione w Thunderbirdzie 2 zbyt długo pozostawałyby niezamknięte. To samo dotyczy takich produktów bazujących na Gecko 1.8 jak SeaMonkey, Sunbird i Camino.

HeiseOnline
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy