Kraj, w którym Windows XP nie jest już popularny

Microsoft kontynuuje swój program, który zakłada migrację z Windowsa XP na nowsze rozwiązania. Mimo wszystko 12-letni system operacyjny wciąż jest niezwykle popularny na całym świecie, o czym świadczą wszelkiego rodzaju rankingi. Istnieje jednak kraj, w którym użytkownicy już dawno porzucili przestarzałe rozwiązania.

Windows XP zajmuje drugie miejsce wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych na całym świecie. Istnieją jednak kraje, gdzie odsetek użytkowników jest znikomy, a Microsoft może mówić o sukcesie. Takim państwem jest między innymi Australia. To właśnie tam popularność Windowsa XP jest najmniejsza i sięga zaledwie 7,8 proc. Dla porównania, w 2008 roku system ten był zainstalowany na 71,2 proc. wszystkich australijskich komputerów. 

Australijczycy są zatem narodem, który najszybciej adaptuje nowe rozwiązania, przynajmniej z zakresu systemów operacyjnych. Z pewnością Microsoft chciałby, aby sytuacja ta przekłada się także na resztę globu. Tak jednak nie jest. W samych Chinach ponad 50 proc. komputerów wciąż działa w oparciu o Windowsa XP i zdaje się, że jeszcze długo się to nie zmieni.

W Polsce popularność Windowsa XP plasuje się aktualnie na poziomie 25 proc. W 2008 roku było to aż 85 proc.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy