Łatki mogły popsuć Excela 2003

Bill Sisk z Microsoft Security Response Center poinformował, że zainstalowanie ostatniego zestawu poprawek przygotowanego przez Microsoft, a usuwającego dwanaście luk w różnych odmianach pakietu MS Office, może doprowadzić do pojawienia się błędów w obliczeniach prowadzonych za pomocą arkusza kalkulacyjnego MS Excel 2003.

Problemy pojawiają się podczas pobierania do arkusza danych z zewnątrz z wykorzystaniem mechanizmu Real Time Data.

Sisk uspokaja równocześnie, że problem nie musi dotyczyć wszystkich, lecz występuje tylko po zajściu "specyficznych scenariuszy". Jakich - nie wyjaśnił. W microsoftowej Knowledge Base zamieszczono za to artykuł, z którego wynika, że "specyficzny scenariusz" może doprowadzić do pojawienia się wartości 0 zamiast poprawnego wyniku w komórkach, które odwołują się do danych zewnętrznych za pośrednictwem Real Time Data w skryptach VBA.

Reklama

Pracownicy Microsoftu proponują sprawdzić wszystkie obliczenia, jako obejście problemu wskazują stosowanie Real Time Data wyłącznie w pojedynczych komórkach arkusza (a nie w całych zakresach) i twierdzą, że pracują nad patchem usuwającym usterkę.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Real | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy