Listopadowy ranking popularności systemów operacyjnych

Tradycyjnie na początku miesiąca pojawiają się kolejne rankingi popularności systemów operacyjnych. Tym razem w zestawieniu pojawił się Windows 8.1, który zadebiutował na rynku w połowie października. Oczekiwania ze strony użytkowników były spore, jednak jak pokazują najnowsze dane, aktualizacja do nowej wersji nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak można się było spodziewać.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez Net Applications, Windows 8 licząc z aktualizacją do wersji 8.1 powiększył w ciągu ostatniego miesiąca udziały zaledwie o 0,05 proc. - daje to obu wersjom odpowiednio 6,66 oraz 2,64 proc. To oczywiście dopiero pierwszy na rynku pełny miesiąc dla nowego systemu, jednak już teraz widać, że w ciągu kilku miesięcy Windows 8.1 przejmie udziały Ósemki. Na podium bez zmian, bowiem wciąż prowadzi Windows 7, zdobywając 46,64 proc. udziałów w listopadzie (wzrost o 0,22 proc.). 

Pomimo licznych prób namówienia na przesiadkę do nowszych wersji, 31,22 proc. użytkowników w dalszym ciągu jest zdania, że Windows XP jest najlepszym systemem operacyjnym. Z zestawienia powoli znika z kolei Vista, która zaliczyła kolejny spadek o 0,06 proc., osiągając 3,57 proc. udziałów. Szczegółowe dane możecie zobaczyć na dołączonej grafice. Jak sądzicie, czy w kolejnych miesiącach Windows 8.1 przejmie udziały XP i dogoni Siódemkę?

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: System operacyjny | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy