Menu Start na nowym zdjęciu

Microsoft zapowiedział jakiś czas temu, że pracuje nad przywróceniem pełnoprawnego menu Start do swojego systemu operacyjnego. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy zbyt wielu szczegółów na ten temat, a ponadto w sieci zaczęły się pojawiać wzmianki, że Microsoft odpuści rozwój Windows 8.1. Tymczasem pojawił się kolejny screen, który prezentuje menu Start w pełnej okazałości.

Na zdjęciu możemy zaobserwować menu Start, ze wszystkimi nowościami, jakie zapowiadał Microsoft. Mowa tu oczywiście o kafelkowych aplikacjach, które zajmują prawą kolumnę. Tym samym gigant z Redmond nie rezygnuje z dotykowych programów na desktopowym Windowsie, ułatwiając po prostu ich obsługę. Użytkownik będzie mógł je uruchamiać bezpośrednio z pulpitu. 

Lewa kolumna jest zajęta przed klasyczne pozycje, czyli najczęściej używane oprogramowanie. „All apps” prawdopodobnie posłuży do rozwijania listy, na której znajdują się wszystkie zainstalowane w systemie programy.
 
Przedstawiony screen jest opisany jako Windows 8.1 Pro Build 9788, co może wskazywać, że menu Start jednak powróci do kafelkowego systemu. Według wcześniejszych plotek, miałoby to nastąpić dopiero przy okazji Windows 9.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama