Microsoft dołączył do Fundacji Linuksa

Gigant z Redmond, przez tyle lat walczący na wszystkich frontach z każdą dystrybucją Linuksa, oficjalnie dołączył do organizacji o nazwie The Linux Foundation.

Czy jest sama Fundacja? To organizacja non-profit zajmująca się naruszeniami patentów twórców kolejnych dystrybucji, rozwojem systemu, a także sprawująca kontrolę samym znakiem towarowym Linux (przypomnijmy, że prawa do niego oficjalnie dzierży Linus Torvalds). Dlaczego Microsoft oficjalnie do niej dołączy?

"Czasy się zmieniły" - to byłoby najprostsze wytłumaczenie. Microsoft nie odniósł sukcesu na rynku mobilnym, zatem musi skupić się na innych segmentach. Na rynku konsumenckim dystrybucje Linuksa mają niewielki procent udziału, ale w rozwiązaniach biznesowych sytuacja wygląda inaczej. Redmond wypuściło m.in. wersję beta SQL Server dla Linuksa. W następnym roku Microsoft zamierza wprowadzić na rynek pełną wersję tego rozwiązania.

Reklama

Warto pamiętać, że na Windows 10 można korzystać z powłoki systemowej Linuksa o nazwie Bash  Zaimplementowane rozwiązanie pełni rolę podsystemu i powstało we współpracy z firmą Canonical, doskonale znaną osobom pracującym na Linuksie. Programiści będą mogli w środowisku Windows swobodnie korzystać z  narzędzi wcześniej zarezerwowanych wyłącznie dla Linuksa.

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Linux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy