Reklama

Microsoft Teams wprowadza transkrypcję na żywo

Nie musimy się już obawiać, że przegapiliśmy spotkanie, lub nie uważaliśmy odpowiednio na porannym „calu”. Microsoft Teams umożliwi nam prześledzenie pisemnego zapisu całej rozmowy.

Microsoft uruchomił nową funkcję dla popularnego komunikatora Microsoft Teams. Dzięki niej użytkownicy będą mieli dostęp do pisemnego zapisu spotkania. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwi nam powrócenie do ważniejszych szczegółów rozmowy, ale także nadrobienie zaległości w przypadku nieobecności.

Transkrypcja na żywo w Microsoft Teams identyfikuje każdego mówcę, rejestruje jego wypowiedzi, a następnie generuje zapis spotkania. Każdy użytkownik z uprawnieniami może wywołać jego podgląd zarówno w trakcie jak i już po zakończeniu rozmowy.

Reklama

Aby aktywować nową opcję, administrator kanału powinien uruchomić funkcję z rozwijanego menu. Transkrypcja na żywo znajduje się tuż pod opcją "Rozpocznij nagrywanie". Wcześniej należy jednak zaznaczyć odpowiednią zgodę. Wszyscy użytkownicy biorący udział w rozmowie są odpowiednio powiadamiani o uruchomieniu transkrypcji. Po spotkaniu zapis rozmowy jest dostępny do wykorzystania i pobrania w aplikacji Teams na komputer i w sieci Web

Microsoft twierdzi, że wprowadzenie rozwiązania minimalizuje potrzebę zaangażowania człowieka. Warto jednak pamiętać, że funkcja nie gwarantuje 100% dokładności i nie należy na niej polegać w każdej sytuacji. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Microsoft Teams | komunikator

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy