Microsoft usuwa kolejną funkcję w Windows 10

Wypuszczony na rynek w 2015 Windows 10 doczekał się już wielu zmian i poprawek. Choć na pierwszy rzut oka obecne wydanie nie różni się bardzo od swojej pierwotnej wersji, z oprogramowania zniknęło wiele funkcji.

O tym jak mało popularne były te funkcje może wskazywać sam fakt, że nie mamy pojęcia o które tak naprawdę chodzi. Uspokajamy, że w większości dotyczyły one elementów panelu sterowania, ustawień, i sposobu dostępu do obu narzędzi. Teraz jednak firma postanowiła usunąć rzecz potencjalnie bardziej widoczną ale na szczęście równie mało wykorzystywaną.

Mowa o folderze "Obiekty 3D", który można zobaczyć w Eksploratorze Windowsa. Znika on całkowicie z systemu ze względu na znikome zainteresowanie samym modelowaniem i wykorzystaniem oprogramowania Paint 3D. W skrócie - folder ten u większości użytkowników stał wiecznie pusty, zatem Microsoft postanowił się go pozbyć.

Reklama

Informacja ta może być interesująca dla osób dbających o wygląd swoich "okienek". Folder "Obiekty 3D"  był wiecznie widoczny w naszych dokumentach, a próby jego usunięcia lub ukrycia nie dawały rezultatu. 

Co ciekawe - osoby korzystające z modelowania 3D wciąż będą w stanie przywrócić ulubiony katalog, wpisując "% userprofile%" w Eksploratorze plików. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama