Microsoft "w chmurze" - czym jest cloud computing

Przyszłość usług i systemów komputerowych znajduje się w internecie. O tym, na czym polega "cloud computing" i jaka jest jego przyszłość - rozmawiamy z Piotrem Pągowskim, dyrektorem działu Consumer and Online w firmie Microsoft.

Cloud computing jest modelem dostarczającym IT jako usługę przez internet. Obecnie technologia ta jest postrzegana jako główny nurt w usługach technologicznych. Ludzie mają styczność z "przetwarzaniem w chmurze" nawet o tym nie wiedząc - wysyłając wiadomości przez komunikator internetowy, przesyłając pliki między firmami przez internet lub pracując wspólnie ze współpracownikami bądź innymi firmami nad projektem, dzięki wykorzystaniu nowych narzędzi do pracy grupowej.

Tak naprawdę większość z nas "pracuje" w chmurze od lat, np. logując się do konta pocztowego poprzez przeglądarkę. Cloud computing to taki odpowiednik tej czynności, ale na o wiele większą skalę. Microsoft od lat jest jednym z największych adwokatów tego typu usług. Mieliśmy szansę porozmawiać o tym przyszłościowym rozwiązaniu technologicznym z Piotrem Pągowskim, dyrektorem działu Consumer and Online w firmie Microsoft. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przyszłość | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy