Microsoft wstrzymuję aktualizację Windowsa, na niektórych komputerach

Technologiczny gigant zmaga się z kolejnymi problemami. Wszystko wskazuje, że głośna majowa aktualizacja systemu Windows 10, utrudnia pracę na komputerach, wyposażonych w modemy LTE.

Firma Microsoft postanowiła wstrzymać wdrażanie majowej aktualizacji na niektórych komputerach. Wszystko z powodu błędu, powodującego problemy z dostępem do internetu po "wybudzeniu" Windowsa z trybu czuwania. Problem dotyczy tylko urządzeń wyposażonych w modemy LTE.

Co ciekawe, firma nie udostępniła listy wszystkich typów urządzeń, które nie współpracują z aktualizacją. Zamiast tego poinformowała jedynie o "niektórych modemach WWAN LTE". Biorąc pod uwagę, że jest to rozwiązanie często stosowane w nowych laptopach, można przypuszczać, że wspomniana lista mogłaby być za długa.

Reklama

Mimo wszystko Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu. Specjalna poprawka do poprawki, powinna być dostępna pod koniec września. Gigant przypomina tym samym, że nie należy ręcznie aktualizować systemów, których dotyczy luka.

Jeśli jednak to zrobiliśmy, problem podobno można rozwiązać włączając, a następnie wyłączając tryb samolotowy. Za każdym razem. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy