MKS ogłosi upadłość

MKS, producent oprogramowania antywirusowego mks_vir zamierza do końca 2010 roku ogłosić upadłość. Decyzja jest podyktowana chęcią oddzielenia rozwoju produktu i firmy od ciągnących się postępowań sądowych.

Rozwojem programu i zespołu specjalistów zajmie się nowa spółka, kierowana przez dotychczasowego prezesa MKS.

Syn założyciela MKS i aktualny Prezes - Mateusz Sell niejednokrotnie podkreślał, że jego celem jest zakończenie wpływu historii na aktualny rozwój produktu. Postawienie firmy w stan upadłości, pozwoli zabezpieczyć roszczenia bez negatywnego wpływu na użytkowników i partnerów firmy MKS , zaś założenie nowej spółki umożliwi firmie skupienie się na rozwoju i ekspansji poza granice kraju.

Według oświadczenia Prezesa MKS - firma nigdy nie była bliżej od udanego powrotu na rynek. Na ukończeniu jest nowa wersja programu mks_vir, trwają prace koncepcyjne nad wersją przyszłoroczną, w trakcie zmian jest też strona www i interfejs programu.

Reklama

- Ciężko pracujemy aby nadrobić zaległości i przegonić silną konkurencję. Przenosiny mks_vir do nowej spółki nie powinny jednak budzić obaw u naszych Klientów - informuje Mateusz Sell.

Mimo, iż "stan upadłości" nie brzmi optymistycznie - jest normalną praktyką firm, mającą na celu ochronę wierzytelności podmiotu. Od kilku dobrych lat mówi się o naszym upadku, a my jak na złość rozwijamy się i powoli zaczynamy wygrywać - uspokaja Prezes MKS.

Mks_vir jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie programem do ochrony komputera przed zagrożeniami (spółka MKS powstała w 1996 roku). Nic dziwnego, że szybko zdobył uznanie na polskim rynku i nieprzerwanie zwiększał udziały - aż do śmierci założyciela w 2004 roku. Przez kolejne 3 lata spółka była uwikłana w postępowanie spadkowe i rozprawy sądowe z konkurencyjną spółką, która została założona przez byłych pracowników MKS. Elementem niezgody stało się wydanie przez konkurenta własnego oprogramowania, którego kod źródłowy został według MKS skopiowany z programu mks_vir.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: firmy | upadłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama