Nielegalne programy w krakowskich firmach

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Krakowie zabezpieczyli w firmach zajmujących się usługami poligraficznymi na terenie Krakowa twarde dyski i płyty CD/DVD z nielegalnymi programami takimi jak pakiety biurowe znanej firmy oraz programy służące do obróbki grafiki. Wartość nielegalnego oprogramowania oszacowano na około 60 tys. złotych.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka firm poligraficznych na terenie Krakowa. Policjanci ustalili, że właśnie tam używane są programy biurowe i specjalistyczne programy służące do projektowania oraz obróbki grafiki nie posiadające licencji. W toku wykonywanych czynności służbowych zabezpieczono kilka dysków twardych i płyt /DVD z programami służącymi do obróbki grafiki bez wymaganej licencji oraz pakiety biurowe znanej firmy z zainstalowanymi narzędziami informatycznymi służącymi do obchodzenia i przełamywania zabezpieczeń.

Reklama

Zabezpieczone przedmioty trafiły do szczegółowej analizy. Wartość nielegalnego oprogramowania oszacowano wstępnie na około 60 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za uzyskanie cudzego programu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w powyższych sprawach prowadzi Wydział PG KMP w Krakowie.

Bartłomiej Witucki, koordynator BSA w Polsce komentuje: "To kolejny już przypadek ujawnienia korzystania przez przedsiębiorców z nielegalnego . Koniec starego roku i początek nowego to dobry moment dla wszystkich firm na upewnienie się że korzystają wyłącznie z legalnego oprogramowania i właściwie nim zarządzają, tak aby nie narażać się na dotkliwe konsekwencje korzystania z nielegalnego oprogramowania".

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Pirackie oprogramowanie | piractwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy