Nowa wersja mobilnego Firefoksa

Mozilla przygotowała nową betę Firefoksa 4 w wersji mobilnej. Przeglądarka jest dostępna w wersji dla platformy Android lub Nokia Maemo.

Poprzednia wersja beta przyniosła wiele komentarzy i uwag, które były podstawą usprawnień, między innymi redukujących zużycie pamięci, poprawiających renderowanie tekstu, zmniejszających o 60 proc. rozmiar instalacji w wersji dla systemu Android z ok. 43MB do 17MB. Mozilla zastrzega jednak, że w przypadku Androida - ze względu na pewne ograniczenia techniczne systemu - w czasie aktualizacji nie zostają usunięte wszystkie pliki z poprzedniej wersji. Dlatego w celu odzyskania miejsca na dane rekomendowane jest wcześniejsze odinstalowanie dotychczasowej wersji beta przed instalacją nowej wersji.

Reklama

Do nowości w tej wersji mobilnego Firefoksa należą też nowy wygląd, możliwość łatwego dzielenia się odnośnikami z przyjaciółmi z poziomu Site Menu oraz funkcja cofnięcia zamknięcia karty przeglądarki. Dodatkowo najnowsza wersje beta działa bardziej płynnie przy takich funkcjach, jak zoomowanie oraz szybciej wczytuje strony. Na platformie Andorid w wersji 2.2 w teście Javascript SunSpider zanotowano 25 proc. poprawy szybkości.

W kolejnej wersji beta planowane jest dodanie akceleracji sprzętowej, która przyspieszy przewijanie i zoomowanie stron a także umożliwi wideo w standardzie HTML 5. Trwają również prace nad poprawą szybkości reagowania przeglądarki w trakcie początkowej synchronizacji Friefox Sync. Aktualna wersja beta została również wyposażona w przycisk "Feedback" do przekazywania komentarzy i raportów o błędach (na podobnej zasadzie, jak działa to w przypadku "dużej" wersji Firefoksa).

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Android | Firefox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy