Nowy Debian w wersji 7.0 został wydany

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy deweloperzy odpowiedzialni za projekt Debian poinformowali, iż w sieci dostępna jest już do pobrania najnowsza wersja oznaczona numerem 7. Wheezy, bo taka jest nazwa kodowa systemu, doczekał się wielu nowych funkcji, wśród których warto wymienić obsługę wieloarchitekturowości.

Debian 7.0 pozwala teraz na jednoczesne uruchamianie programów przeznaczonych dla systemów 32, jak i 64-bitowych. Jest to zatem jedna z pierwszych prób obsługi wielu architektur jednocześnie na tej samej maszynie. 


Wheezy został również zaktualizowany o sporo nowych narzędzi służących do uruchamiania prywatnych chmur, co powinno zainteresować bardziej zaawansowanych użytkowników. Najnowsza wersja to także aktualizacja programów multimedialnych oraz implementacja nowych aplikacji. Twórcy chwalą się, iż użytkownicy są w stanie korzystać z większości rozwiązań bez konieczności posiłkowania się zewnętrznymi repozytoriami.

Usprawnieniu uległ również proces instalacji, który jest teraz prosty i intuicyjny. Dodatkowo zaimplementowano obsługę narzędzi wykorzystujących język Braille’a do komunikacji z komputerem.

Debian jest całkowicie darmowym systemem operacyjnym.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Debian | Linux | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy