Ochrona tożsamości w komputerach i smartfonach

Symantec, producent oprogramowania Norton, udostępniła publiczną wersję testową, bezpłatnej usługi Norton Identity Safe z obsługą chmury.

Pozwala ona przechowywać i synchronizować dane logowania, hasła, dane kart kredytowych oraz inne informacje z formularzy internetowych różnych wyszukiwarek i urządzeń. Wersję beta można pobrać bezpłatnie pod adresem IdentitySafe-beta.norton.com. Usługa ta zapewnienia bezpieczeństwo tożsamości oraz ochronę haseł stosowanych w różnych serwisach i na różnych urządzeniach.

Dziś musimy zapamiętywać wiele danych logowania i haseł zapewniających dostęp do ulubionych serwisów internetowych, bankowości elektronicznej, e-sklepów itp. witryn, by nie narażać się na ryzyko utraty danych osobowych. Z badań przeprowadzonych przez markę Norton wynika, że aż 38 proc. użytkowników wciąż zapisuje gdzieś swoje hasła (np. w notesie), a 45 proc. używa tych samych haseł w różnych serwisach.

Reklama

Działania takie zwiększają ryzyko utraty danych, gdyż hakerzy, którzy złamią hasło w jednym serwisie, uzyskują dzięki temu dostęp do wszystkich kont. Aby pomóc użytkownikom w rozwiązaniu tych problemów, wersja beta usługi Norton Identity Safe zapewnia sposób zarządzania hasłami używanymi w komputerach z systemem Windows, urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPhone i iPad, oraz w urządzeniach z systemem Android.

Wersja beta usługi Norton Identity Safe oferuje następujące funkcje:

- Uproszczone zarządzanie hasłami eliminuje uciążliwą konieczność pamiętania wielu danych logowania i haseł, użytkownicy muszą jedynie zapamiętać jedno hasło główne,

- Uproszczona obsługa, usługa wyświetla użytkownikom ich dane logowania w postaci miniatur, umożliwiając zalogowanie się do wybranego serwisu poprzez kliknięcie na określonej miniaturze, a w przypadku użytkowników urządzeń mobilnych i tabletów,

- Funkcja Share Via, pozwala użytkownikom bezpiecznie udostępniać treści online poprzez wysyłanie adresów internetowych bezpośrednio z poziomu usługi Norton Identity Safe,

za pomocą poczty elektronicznej i modułów dodatkowych (plug-in) do serwisów społecznościowych.

- Automatyczna synchronizacja danych logowania między różnymi urządzeniami, pozwala użytkownikom zapisać hasło w jednym urządzeniu i łatwo logować się z innego urządzenia

i z dowolnego miejsca,

- Bezpieczne wyszukiwanie, dzięki tej funkcji użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki i przeglądać rankingi serwisów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, co pozwala im sprawdzić czy dany serwis internetowy jest bezpieczny jeszcze przed jego odwiedzeniem.

Wersja beta usługi Norton Identity Safe jest także wyposażona w funkcję Norton Safe Web, która pomaga użytkownikom chronić swoje dane uwierzytelniające przed ujawnieniem w niebezpiecznych serwisach internetowych. Funkcja Norton Safe Web, która ma za zadanie dokonywać analizy serwisu w celu wykrycia ewentualnych zagrożeń bezpieczeństwa, korzysta z sieci milionów punktów końcowych usługi Norton Community Watch, które automatycznie przekazują w czasie rzeczywistym podejrzane adresy internetowe do analizy.

Zachęcamy użytkowników testujących wersję beta usługi do dzielenia się swoimi opiniami oraz do omawiania swoich doświadczeń w korzystaniu z tego produktu na naszym forum internetowym poświęconym testowaniu publicznych wersji beta produktów firmy Norton - Norton Public Beta Forum. W wersję usługi Identity Safe są także wyposażane wielokrotnie nagradzane produkty Norton Internet Security i Norton 360.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: ochrona | Wirusy | Symantec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy