Office 2010 za darmo dla organizacji pozarządowych

Najnowszy Microsoft Office 2010 w polskiej wersji językowej jest już dostępny dla organizacji pozarządowych w ramach programu "Microsoft dla non-profit".

Według bazy organizacji pozarządowych prowadzonej przez serwis NGO.pl, w Polsce działa ponad 150 tysięcy organizacji i instytucji non-profit. Wiele z nich boryka się z brakiem odpowiednich technologii, które umożliwiłyby im swobodne wykonywanie statutowych działań.

Z myślą o takich organizacjach w 2006 roku uruchomiono program wsparcia technologicznego "Microsoft dla non-profit", w ramach którego organizacje pozarządowe mają dostęp do nowoczesnych technologii, takich jak najnowsza wersja Microsoft Office 2010. Organizacje społeczne mogą pozyskać na preferencyjnych warunkach dwie wersje pakietu - Office Standard 2010 oraz Office Professional Plus 2010.

Program "Microsoft dla non-profit", w ramach którego dostępny jest najnowszy pakiet Office 2010,

jest odpowiedzią na zapotrzebowanie organizacji sektora pozarządowego na nowoczesne produkty informatyczne i jednocześnie bierze pod uwagę ich niekomercyjny charakter i ograniczone możliwości finansowe. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wspieranie organizacji sektora pozarządowego tak, aby mogły coraz efektywniej pracować na rzecz dobra publicznego. Organizacje pozarządowe mogą pozyskać najnowszą wersję pakietu biurowego korzystając z platformy www.technologie.org.pl.

Reklama

- Technologie informatyczne stały się narzędziami niezbędnymi dla funkcjonowania każdej organizacji pozarządowej," - powiedziała Emilia Olejnik ze Stowarzyszenia Bank Drugiej Ręki. - "Stowarzyszenia i fundacje, które posiadają dostęp do Internetu i oprogramowanie pozwalające go sprawnie wykorzystać, zwiększają swoje szanse na skuteczną promocję i pozyskiwanie funduszy. Program 'Technologie non-profit' umożliwia polskim organizacjom pozarządowym dostęp do oprogramowania i sprzętu sieciowego na preferencyjnych warunkach, dzięki czemu mogą lepiej i sprawniej realizować swoje cele - dodała Olejnik.

Microsoft w ramach programu wsparcia technologicznego bezpłatnie przekazuje swoje produkty

na rzecz organizacji pozarządowych. Jedynym kosztem dla organizacji non-profit jest opłata administracyjna w wysokości ok. 5 proc. wartości oprogramowania pokrywająca koszty administracyjne poniesione przez operatorów programu - Stowarzyszenie Ban Drugiej Ręki oraz TechSoup. Od chwili uruchomienia inicjatywy, w Polsce skorzystało z niej 1523 organizacji działających na rzecz dobra publicznego. Łączna wartość rynkowa oprogramowania przekazanego polskim organizacjom non-profit przez Microsoft wyniosła ponad sześć milionów dolarów.

- Kiedy w 2006 roku uruchomiliśmy program 'Microsoft dla non-profit' nie zdawaliśmy sobie sprawy

jak wielkiego rozmachu on nabierze - powiedział Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w polskim oddziale firmy Microsoft. - Potrzeby polskich organizacji pozarządowych

są ogromne. Dlatego teraz udostępniamy im najnowszą wersję pakietu biurowego Microsoft Office,

która jest w stanie zaspokoić potrzeby tych organizacji, a tym samym wpłynąć na jakość i efektywność ich działań - dodał Kosycarz.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: technologie | organizacje | Office 2010 | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama