Przeglądarkowa wersja WhatsAppa testuje ciekawą funkcję

Popularny komunikator internetowy WhatsApp umożliwiał do tej pory funkcje głosowe i wideo wyłącznie na aplikacjach mobilnych. Wszystko jednak wskazuje, że rozwiązanie to będzie niebawem dostępne także w przeglądarce.

Choć należący do Facebooka komunikator WhatsApp od dawna umożliwia wykonywanie połączeń głosowych oraz wideo w swojej mobilnej aplikacji, nie wiadomo dlaczego do tej pory funkcji tej nie było dostępnej w przypadku wersji stacjonarnej. Teraz jednak przecieki sugerują, że wraz z najnowszą wersja beta WhatsApp na komputery pojawiła się taka możliwość.

Jak donosi portal WABetaInfo, WhatsApp rozpoczął właśnie testy połączeń głosowych oraz konferencji wideo na stacjonarnych wersjach oprogramowania. Wraz z tą zmianą komunikator otrzyma odświeżony interfejs użytkownika, który teraz będzie zawierał ikony połączeń głosowych i wideo, a także wyświetli komunikaty o połączeniu przychodzącym w nowym oknie menagera urządzeń. Stacjonarna wersja WhatsAppa będzie przy tym w pełni wspierać grupy.

Reklama

Warto także przypomnieć, że niedawno na łamach WABetaInfo pojawiła się jeszcze jeden interesujący przeciek, dotyczący dodania wyczekiwanej funkcji trwałego wyciszania kontaktów i czatów grupowych.

Oczywiście trudno jest doprecyzować, kiedy nowe funkcje dotrą do wszystkich użytkowników, bez wątpienia jest to jednak dobra wiadomość dla osób pracujących zdalnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | komunikator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy