Reklama

Przeglądarkowa wersja WhatsAppa testuje ciekawą funkcję

Popularny komunikator internetowy WhatsApp umożliwiał do tej pory funkcje głosowe i wideo wyłącznie na aplikacjach mobilnych. Wszystko jednak wskazuje, że rozwiązanie to będzie niebawem dostępne także w przeglądarce.

Choć należący do Facebooka komunikator WhatsApp od dawna umożliwia wykonywanie połączeń głosowych oraz wideo w swojej mobilnej aplikacji, nie wiadomo dlaczego do tej pory funkcji tej nie było dostępnej w przypadku wersji stacjonarnej. Teraz jednak przecieki sugerują, że wraz z najnowszą wersja beta WhatsApp na komputery pojawiła się taka możliwość.

Jak donosi portal WABetaInfo, WhatsApp rozpoczął właśnie testy połączeń głosowych oraz konferencji wideo na stacjonarnych wersjach oprogramowania. Wraz z tą zmianą komunikator otrzyma odświeżony interfejs użytkownika, który teraz będzie zawierał ikony połączeń głosowych i wideo, a także wyświetli komunikaty o połączeniu przychodzącym w nowym oknie menagera urządzeń. Stacjonarna wersja WhatsAppa będzie przy tym w pełni wspierać grupy.

Reklama

Warto także przypomnieć, że niedawno na łamach WABetaInfo pojawiła się jeszcze jeden interesujący przeciek, dotyczący dodania wyczekiwanej funkcji trwałego wyciszania kontaktów i czatów grupowych.

Oczywiście trudno jest doprecyzować, kiedy nowe funkcje dotrą do wszystkich użytkowników, bez wątpienia jest to jednak dobra wiadomość dla osób pracujących zdalnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy