Reklama

Przepraszam za (B)US(h)A

Założona przez amerykańskiego studenta strona internetowa przepraszająca cały świat za ponowny wybór Georga Busha na prezydenta stała się polem walki pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami prezydenta USA. W ciągu kilku dni stronę www.sorryeverybody.com (przepraszam wszystkich) odwiedziło ponad 27 milionów osób - albo żeby potwierdzić swoją niechęć do amerykańskiego prezydenta albo żeby przeciwnie - stwierdzić, że wcale nie mają za co przepraszać.

Przeciwnicy G.W. Busha z całego świata złożyli na stronie oświadczenia, że przeprosiny zostały przyjęte - "w imieniu swojego kraju przyjmuję wasze przeprosiny, wiem że się staraliście" napisał przykładowo internauta z Niemiec (galeria z "przeprosinami" jest osiągalna pod adresem www.apologiesaccepted.com/gallery.php). Zwolennicy G.W. Busha w odpowiedzi szybko uruchomili kilka innych stron internetowych - na przykład www.notsorryeverybody.com (www.nieprzepraszamywszystkich.com), na których oświadczają że są dumni i zadowoleni z tego, że prezydent pozostał na kolejną kadencję.

Reklama

Twórca strony - 20 letni James Zetlen zmuszony był przenieść ją płatny serwer - jako że jej popularność spowodowała wykorzystanie ponad 80% przepustowości akademickiego serwera na którym pierwotnie była uruchomiona. Popularność swojej strony komentuje: "celem internetu miało być budowanie mostów pomiędzy różnymi ludźmi i kulturami. nie dzieje się to jednak automatycznie - ktoś musi rozpocząć dyskusję ... a poza tym to było całkiem zabawne".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przepraszam

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy