Service Pack 1 dla Windows 7 i Servera 2008 R2 RC

Po wersji beta Microsoft przygotował do darmowego pobrania wydanie RC (Release Candidate) Service Packa 1 dla Windows 7 i Servera 2008 R2.

Do dyspozycji użytkowników są dwa kompletne pakiety (jeden dla wszystkich wariantów 32-bitowych, drugi dla 64-bitowych) oraz narzędzia, dzięki którym daje się pobrać wersję RC za pośrednictwem funkcji Windows Update. Poza tym opublikowano obraz ISO, który zawiera wszystkie kompletne pakiety dla platform x86, x64 i Itanium. Wydanie RC występuje w językach niemieckim, angielskim, francuskim, japońskim i hiszpańskim. Warunkiem pobrania pakietu jest pomyślne przejście kontroli legalności oprogramowania.

Release Candidate będzie działać do 30 listopada 2011 roku, przy czym od 30 sierpnia 2011 roku Windows ma o tym przypominać. Według informacji Microsoftu daje się go odinstalować, ale tak jak w przypadku każdej wersji przedwstępnej odradza się stosowanie RC na komputerach produkcyjnych.

Reklama

Service Pack 1 to przede wszystkim zestaw łat, które są już dystrybuowane przez usługę Windows Update. Nowych funkcji prawie nie ma, te są bowiem przewidziane dla następnej edycji Windows, która według pogłosek ukaże się w 2012 roku. Wyjątek stanowią dwie nowe funkcje, które jednak odgrywają istotną rolę tylko w dużych środowiskach sieciowych i to tylko w przypadku Servera 2008 R2.

RemoteFX rozszerza dotychczasowe usługi zdalnego pulpitu (Remote Desktop Services): dzięki sprzętowej akceleracji grafiki 3D i ulepszonym kodekom obsługa materiałów audio, wideo, animacji typu Flash czy aplikacji 3D powinna teraz działać w ramach sesji zdalnego pulpitu niemal tak samo jak na lokalnym komputerze. W Windows 7 również musi być w tym celu zainstalowany SP1.

Druga nowa funkcja - Dynamic Memory - pozwala na inteligentne przydzielanie obszaru pamięci głównej Windows Servera 2008 R2 Hyper-V. Tym samym wybranemu systemowi gościowi można przyporządkowywać w trakcie pracy mniej lub więcej pamięci.

Końcowa wersja Service Packa 1 ma się ukazać na początku 2011 roku.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy