Reklama

StarOffice na Macintosha?

Pogarszające się stosunki między (cytując pana FG) "pewną firmą owocową" a korporacją Billa Gatesa są Sunowi jak najbardziej na rękę. Prezes tej ostatniej firmy wspólnie z prezesem Apple oświadczyli, że planują współpracę w ramach udostępnienia StarOffice użytkownikom systemu operacyjnego Apple OS X. To oznacza kolejną platformę, na której działalność Suna będzie widoczna (StarOffice chodzi już pod Linux, Solaris i Windows). Poza tym, rzecz jasna, StarOffice ma szansę wygryźć z tego rynku Microsoft Office, który w wersji dla Apple sprzedawał się nienajlepiej.

Jeśli to wyjdzie - użytkownicy "jabłek" będą mogli stać się bardziej wybredni przy wyborze pakietu biurowego. Oprócz wspomnianych programów Microsoftu i Suna mają oni do wyboru jeszcze AppleWorks, oraz kosztujący 50 USD zestaw biurowy firmy ThinkFree. StarOffice trafia więc na zagospodarowny już nieco rynek. Ale to nie odstrasza ludzi z Suna: ich propozycja może przebić oferty konkurentów, tym bardziej, że główny rywal - Corel - wycofał się z "jabłkowego" rynku jakiś czas temu.

Oparta na Javie wersja pakietu - OpenOffice - powinna być, według zapowiedzi, dostępna już pod koniec tego roku. W przyszłym roku planowane jest wydanie komercyjnej, "prawdziwej" wersji. Producenci StarOffice są zdeterminowani; wiedząc, że niełatwo jest wydać dobry program pod Apple OS, snują plany przekazania kodu ludziom z Apple. Rozważane są plany darmowej dystrybucji programu - Office firmy Microsoft kosztuje od 300 do 500 USD

Reklama

(źródło: Web Express: http://www.weinfo.pl/)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | firmy | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL