Reklama

Systemy Apple najbardziej "dziurawymi"

​Mimo iż firma Apple jest uznawana za producenta bezawaryjnego sprzętu, nie oznacza to, że nie przydarzają się jej wpadki. Raport opublikowany przez analityków z CVE wskazuje, że OS X i iOS w 2015 r. były wyjątkowo podatne na różnego rodzaju ataki.

Raport opublikowany przez specjalistów z CVE dotyczy wszelkiego rodzaju luk oprogramowania, umożliwiających ataki zewnętrze. Tuż za systemami Apple znalazł się nielubiany przez wielu użytkowników Adobe Flash.

Dwa pierwsze miejsca dla systemów Apple - OS X i iOS - to nie jest wielkie zaskoczenie. Już w zeszłym roku systemy te znalazły się w pierwszej piątce rankingu. W tym nie miały już sobie równych. Specjaliści od zabezpieczeń wykazali, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w OS X pojawiły się 384 luki, a w iOS 375 luk umożliwiających szkodliwe działania.

Warto zauważyć, że w zestawieniu wzięto pod uwagę tylko upublicznione luki. Ranking wyglądałby zapewne inaczej, gdyby uwzględnić w nim wszelkie nieprawidłowości, także te nieoficjalne. Poniżej pełne zestawienie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy