Ta aplikacja poprawi twój wzrok

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside stworzyli aplikację, która używana przez 25 minut dziennie potrafi poprawić wzrok aż o 31 proc. UltimEyes działa i są na to naukowe dowody.

Stworzona przez neurologów - a nie jak można by się spodziewać okulistów - aplikacja opiera się o zjawisko neuroplastyczności mózgu. UltimEyes umożliwia trening kory wzrokowej poprzez dozowanie tzw. bodźców Gabora. Są to wzory, na które nasz mózg rozbija wszystkie informacje pochodzące z oczu. Poprzez wcześniejsze oswojenie z bodźcami Gabora umysł uczy się lepiej je przetwarzać, co polepsza ostrość widzenia z dalszej odległości.

Twórca aplikacji - Aaaron Seitz - przetestował UltimEyes na 19 ochotnikach i okazało się, że po zaledwie 30 25-minutowych sesjach udało się poprawić ich wzrok o 31 proc. Co ciekawe, lepiej zaczęły widzieć także te osoby, które wcześniej nie miały żadnej wady wzroku.

Działanie UltimEyes bazuje na najnowszych odkryciach neurologii. Aplikacja kosztuje 6 dol. i można ją nabyć dla systemów Windows, OS X i iOS. Nie wiadomo jak długotrwały efekt przynosi używanie UltimEyes i czy nie jest to tylko placebo.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: neurologia | wzrok | oczy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy