Użytkownicy Windows 8 stanowią 3,77 proc. internautów

​Niedawno informacje o rynkowych udziałach Windows 8 opublikowały Net Applications oraz serwis Steam. Czy dane, które udostępnił serwis Statcounter, który analizuje 3 mln stron w internecie, będą się różniły od tych z Net Applications?


Dane z raportu StatCounter w znacznej mierze pokrywają się z wynikami Net Applications, pomimo wykorzystania różnych metod badawczych. Wedle danych Statcounter z 17 marca, Windows 8 jest zainstalowany na 3,77 proc. komputerów, co stanowi wzrost w porównaniu z pierwszym tygodniem 2013 r., kiedy ta wartość wynosiła 2,34 proc. 


Według danych z ubiegłego tygodnia, Windows 8 jest nieznacznie za systemem Apple iOS, który zainstalowano na 3,92 proc. komputerów. Windows 7 jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, obsługując 52 proc. komputerów, za nim jest Windows XP, z udziałem wielkości 23,86 proc. Nie bacząc na popularność XPeka, Microsoft zamierza zaprzestać wspieranie systemu XP z dniem 8 kwietnia 2014.

Kolejne miejsca zajmują OS X (7,72 proc.), Windows Vista (6,11 proc.). Android jest daleko z tyłu z udziałem wielkości 1,07 proc.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy