Reklama

Wersja testowa Windows 9 jeszcze tej jesieni?

Microsoft oficjalnie nie przyznaje się do prac nad Windows 9, który posiada kodową nazwę Threshold. Mimo wszystko w sieci pojawiają się coraz dokładniejsze informacje na jego temat, pochodzące z zaufanych źródeł. Według najnowszych wieści, kolejny system może się pojawić w wersji próbnej jeszcze w tym roku.

Mary Jo Foley z serwisu ZDNet powołując się na własne źródła donosi, że Windows 9 w wersji testowej zadebiutuje jesienią 2014 roku, czyli za kilka miesięcy. Microsoft podobnie jak w przypadku poprzednich systemów, udostępni wczesną wersję wszystkim zainteresowanym, aby przeprowadzić wnikliwe testy.
 
Głównym celem giganta z Redmond jest uczynienie Windows 9 przystępnym dla użytkowników, którzy wciąż korzystają z Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7. Duży nacisk kładziony jest również na sferę biznesową. Funkcje związane z obsługą za pomocą dotyku zostaną przeniesione na dalszy plan.
 
Z artykułu dowiadujemy się również, że w Windows 9 może zabraknąć tzw. paska Charms, który w Windows 8 wyświetla się z boku, po najechaniu na prawą krawędź ekranu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 9

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy