WhatsApp umożliwi weryfikację konta przez telefon

Pomimo dużych problemów związanych ze zmianą polityki poprawności, WhatsApp wciąż pracuje nad rozwojem swojej aplikacji. Wszystko wskazuje, że komunikator doczeka się zmian w systemie weryfikacji.

Jak poinformował na swoich łamach serwis WABetaInfo, niebawem do popularnego komunikatora może zawitać nowa funkcja o nazwie  "Flash Calls". Informacje na jej temat pojawiły się już w najnowszej wersji beta WhatsAppa na Androida o numerze  2.21.11.7.

Nowe rozwiązanie ma umożliwić szybszą weryfikację konta WhatsApp, za pomocą połączenia telefonicznego. Do tej pory wymagała ona otrzymania specjalnej wiadomości SMS ze specjalnym hasłem. Co ciekawe - wspomniane połączenie nie będzie wymagało od nas przeprowadzenia jakiejkolwiek rozmowy, weryfikacja odbędzie się w sposób automatyczny.

Reklama

Oczywiście wciąż istnieje obawa, że WhatsApp będzie w ten sposób wymuszał dostęp do rejestru połączeń w naszych mobilnych urządzeniach. WABetaInfo sugeruje jednak, że dane te nie będą wykorzystywane poza jednorazową weryfikacją.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowe zabezpieczenie pojawi się oficjalnie w aplikacji WhatsApp, ale dość rozległe testy narzędzia pozwalają przypuszczać, że wydarzy się to niebawem.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: whatsapp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy