Winamp - kultowy odtwarzacz powróci w 2019 roku

Legendarna marka Winamp ma powrócić jako nowy produkt w 2019 roku. Obecny właściciel, Radionomy, planuje przekształcić Winampa w aplikację umożliwiającą słuchanie muzyki i podcastów w ramach usługi streamującej dane. W innych słowach - w odpowiednika Spotify.

Praktycznie wszyscy słuchający muzyki na komputerach korzystali z Winampa - nieodzowny element każdej imprezy, z setkami specjalnych skórek. Jego pierwsza wersja pojawiła się w kwietniu 1997 roku.  Twórcy Winampa, firma Nullsoft, została w 2002 roku kupiona przez amerykańskiego giganta AOL. Wtedy taki zakup wydawał się rozsądny - rok wcześniej pojawił się iPod oraz iTunes. Muzyka wchodziła w erę cyfrowej dystrybucji. To właśnie te zmiany sprawiły jednak, że Winamp nie wytrzymał próby czasu oraz konkurencji ze strony nie tylko iTunes, ale także serwisów streamujących muzykę oraz serwisów wideo. 

Reklama

W listopadzie 2013 roku pojawiła się informacja o zakończeniu rozwoju playera. Kilka miesięcy później marka została kupiona przez Radionomy. Słuch o niej zaginął. Do czasu.

Według serwisu TechCrunch, właściciel planuje reaktywację. Początek już niebawem, bo... najpierw, po pięciu latach przerwy, zaktualizowana zostanie wersja dla komputerów. W następnym roku możemy liczyć na aplikację mobilną i przede wszystkim - na start dużej platformy streamującej wszystko, co jest związane z muzyką.

Czy sama dobrze rozpoznawalna wśród starszych użytkowników nazwa wystarczy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Winamp

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama