Windows 8 obsłuży do setki monitorów naraz

Interfejs Metro jest bezsprzecznie piękny, ale wielu ze względnie zaawansowanych użytkowników obawia się tego jak nowy UI Windowsa 8 wypadnie w normalnej, codziennej praktyce. Wnioskując z tego jak radzi sobie z obsługą wielu monitorów naraz, odpowiedź brzmi: mniej więcej tak samo jak poprzednicy.

Jeśli ktoś dysponuje dwoma monitorami, bez problemu będzie mógł korzystać z Metro UI na jednym i z klasycznego pulpitu na drugim. Żadnej przeszkody nie stanowi jeszcze większa liczba ekranów - kombinacji jest naprawdę mnóstwo, tak wiele, że właściwie nie ma sensu ich wszystkich wymieniać (no bo co jak ktoś ma 10 monitorów?) Ważne, że Microsoft wprowadza tutaj absolutnie pełną dowolność. Co więcej, pulpity będzie można w znacznie większym stopniu dostosowywać do swoich własnych, indywidualnych potrzeb.

Jeśli ktoś zechce, będzie mógł ustawić na każdym z ekranów zupełnie inne tło lub podzielić obraz w dużej rozdzielczości na wszystkie z osobna. Z rzeczy najistotniejszych nowości warto wymienić usprawnienie funkcjonowania paska zadań, który w Windowsie 8 ma nieco "inteligentniej" radzić sobie z upstrzonymi na nim ikonami.

Wygląda na to, że interfejs użytkownika nowego Windowsa będzie w bardzo dużym stopniu otwarty na nasze indywidualne zachcianki. Powinno to nieco uspokoić wszystkich przeciwników Metro - w końcu i tak będzie można zmodyfikować go na własną modłę.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | windows 8 | monitor | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy