Windows 9 i 10 na horyzoncie?

Microsoft w niedługim czasie wypuści aktualizację 8.1 do swojego najnowszego systemu operacyjnego, jednakże nie przeszkadza mu to w snuciu planów na przyszłość. Według najnowszych informacji, Windows 9 jest już w zaawansowanym stadium produkcji, natomiast dziesiątka jest w fazie szkiców koncepcyjnych. Czy faktycznie w najbliższych latach czeka nas wysyp nowych systemów?

Przecieki pochodzą z rosyjskiego forum Ru-Board. Normalnie nie zajmujemy się takimi sprawami, jednakże użytkownik WZOR ma na swoim koncie kilka potwierdzonych wycieków dotyczących systemów Microsoftu. Według niego, gigant z Redmond pracuje już nad Windowsem 9, który nie będzie posiadał zbyt wielu zmian wizualnych. Mówi się przede wszystkim o powrocie interfejsu graficznego Aero, jednakże nie wiadomo, w jakiej dokładnie formie będzie on zaimplementowany. Premiera dziewiątki ma nastąpić już w następnym roku (prawdopodobnie druga jego połowa). 

Reklama

WZOR wybiega jeszcze dalej w przyszłość, przedstawiając pierwsze informacje na temat Windows 10. Ten ma być systemem operacyjnym całkowicie osadzonym w chmurze. Dzięki temu użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do swojego komputera z praktycznie dowolnego miejsca i sprzętu na świecie. Wewnętrzny koncept wyglądu ma zostać przedstawiony już 1 września, jednakże nie podejrzewamy, aby wydostał się on poza struktury Microsoftu.

Ponadto Microsoft rzekomo planuje połączyć Windows RT z Windows Phone, tworząc zunifikowany mobilny system operacyjny. Wydaje się to być całkiem logiczne. Nowe informacje na temat systemów Microsoftu powinny być dostępne po 1 września.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy