Windows 95 wraca w bardzo nietypowej wersji

W sieci pojawiło się nowe wydanie Windowsa 95, które jest w stanie zadziałać w środowisku Windows, macOS, Linux oraz na sprzętach z procesorami ARM. Całość jest dostępna jako aplikacja.

Rok 2020 był oficjalną, okrągłą rocznicą powstania Windowsa 95. Twórca serwisu Slack Felix Rieseberg postanowił usprawnić działanie oprogramowania i stworzył je w ramach aplikacji Electron. Nowa wersja, która jest dostępna w serwisie GitHub jest w stanie działać na obecnie dostępnych systemach Windows, Linux czy macOS. Całość została oparta o język JavaScript, tak więc nie działa tak płynnie, jak można byłoby się tego spodziewać.

Nowa kompilacja jest dostępna w wersji instalacyjnej oraz przenośnej - jest ona w stanie również uruchomić się na urządzeniach korzystających z procesorów opartych o architekturę ARM. Po uruchomieniu użytkownicy będą mogli zablokować lub odblokować mysz za pomocą przycisku Esc.

Reklama

Nie wiadomo dokładnie, czemu ma służyć tego typu projekt, jednak trzeba przyznać, że implementacja Windows 95 w postaci aplikacji może robić wrażenie.

To tylko pokazuje, jak bardzo z czasem rozwinęło się oprogramowanie Microsoftu. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy