Windows XP - definitywny koniec wsparcia za rok

Bez wątpienia Windows XP jest najbardziej kultowym systemem operacyjnym spośród wszystkich zaprojektowanych przez Microsoft. Dokładnie za rok producent zakończy jednak dla niego oficjalne wsparcie techniczne. Czy w ciągu najbliższych 12 miesięcy gigantowi z Redmond uda się nakłonić użytkowników domowych i firmy do przesiadki na Windowsa 8?

Od czasu pojawienia się następcy XP'ka, Windows Visty, udziały tego pierwszego stopniowo spadają. W międzyczasie Microsoft wypuścił jeszcze dwie generacje systemu Windows. Zmiany oraz nowe technologie nie przekonały jednak wszystkich do aktualizacji. Statystyki prowadzone przez Gemius w Polsce wskazują, że w marcu 2013 z Windowsa XP korzystało 33,70 proc. internautów. W ciągu roku udziały dwunastoletniego systemu spadły o 11,95 proc.

8 kwietnia 2014 roku kończy się oficjalne wsparcie techniczne Windowsa XP. Po tym czasie Microsoft nie będzie publikował aktualizacji. Bezpieczeństwo jest chyba najważniejszym argumentem, który przemawia za przesiadką na nowszą odmianę Windowsa. Bez wsparcia XP będzie narażony na ataki z wykorzystaniem odkrytych i niezałatanych luk.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | Windows XP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL