Wzrost rynkowych udziałów Internet Explorera

W minionym miesiącu Internet Explorer zanotował rekordowo duży... wzrost udziałów rynkowych. Jak informuje Net Applications, przeglądarka, która od wielu miesięcy ciągle traci użytkowników, tym razem ich zyskała.

W kwietniu jej rynkowe udziały spadły, po raz pierwszy w historii, poniżej 60 proc. W maju do przeglądarki Microsoftu należało 59,75 proc. rynku. W czerwcu udział ten wzrósł do 60,32 proc. Specjaliści nie są zgodni co do przyczyny nagłego odwrócenia się trendu spadkowego. Jedni uważają, że to efekt dobrej kampanii marketingowej IE8. Inni z kolei twierdzą, że jest to wynik rekordowo wysokiej sprzedaży pecetów z dołączonym systemem Windows.

Tymczasem konkurenci IE albo tracą albo tempo przyrostu ich udziałów rynkowych wyraźnie spada. Firefoksa używało w czerwcu 23,81 proc. internautów. Przeglądarka Mozilli straciła zatem 0,5 punktu procentowego - najwięcej od maja 2009. Udziały Chrome'a zwiększyły się z 7,04 do 7,24 proc., co oznacza spowolnienie trendu wzrostowego.

Reklama

Oczywiście wzrost udziałów IE może być jednorazowy. Dotychczasowe trendy wskazują na ciągły spadek popularności tej przeglądarki. Wydaje się również, że do granicy popularności doszedł też Firefox. Program Mozilli w ciągu ostatnich 10 miesięcy zanotował 5 miesięcy, w których zyskiwał i 5 w których tracił.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: przeglądarka | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy