X Olimpiada Informatyczna

zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna. Do finału Dziesiątej Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej zakwalifikowało się 44 uczniów szkół średnich (spośród około 1500 zgłoszonych). Zwycięzcą tegorocznej edycji został Marcin Michalski z Gdyni, uzyskując 410 punktów na 500 możliwych. Zwycięzca Olimpiady uhonorowany został Pucharem Prezydenta RP. Czterech najlepszych finalistów Olimpiady ma zapewniony udział w XV Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która w tym roku odbędzie się w Stanach Zjednoczonych

Laureatami zostali: pierwsze miejsce - Bartosz Walczak z Krakowa (310 punktów) i Filip Wolski z Gdyni (280 punktów); drugie miejsce - Michał Brzozowski z Gdyni (250 p.), Andrzej Chodor z Kielc (243 p.), Łukasz Krupa z Dębicy (220 p.), Michał Jaszczyk ze Szczecina (220 p.) i Szymon Acedański z Katowic (213 p.); trzecie miejsce - Michał Bartoszkiewicz z Wrocławia (194 p.), Bartłomiej Romański z Warszawy (180 p.), Marcin Wielgus z Krakowa (170 p.), Adam Narkiewicz z Warszawy (160 p.), Marcin Pilipczuk z Warszawy (150 p.) i Paweł Gosztyła z Tychów (150 p.). Laureaci Olimpiady uzyskali przywilej wolnego lub ułatwionego wstępu na wyższe uczelnie. Laureatom wręczono także medale, komputery oraz drukarki laserowe i atramentowe od firmy Prokom. Wszyscy finaliści Olimpiady otrzymali od patrona medialnego, miesięcznika "Enter", prenumeratę tego pisma.