Haier HB18FGSAAA - test lodówki z technologią Fresher Techs

Czy nowoczesna lodówka może sprawić, że rzadziej będziemy wychodzić na zakupy? Firma Haier udowadnia, że tak. Model HB18FGSAAA wydaje się być wręcz stworzony na czasy pandemii. Zobaczcie dlaczego.

Lodówka Haier HB18FGSAAA jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń w swojej kategorii. Pracuje w klasie energetycznej A++, ma pojemność 351 litrów (chłodziarka) i 157 litrów (zamrażarka), a przy tym wygląda stylowo i nowocześnie. Zaopatrzono ją w system No Frost i strefy Fresher Zones. Roczne zużycie energetyczne lodówki to tylko 298 kWh. Co jeszcze oferuje? Przekonajcie się w naszym teście.

Świetnie wygląda

Lodówka Haier HB18FGSAAA ma 83 cm szerokości i 190 cm wysokości. Jest dostępna w kolorze Inox. Wygląda naprawdę stylowo, a przy tym nie przyciąga odcisków palców dzięki obecności specjalnej powłoki. Szklane wykończenie drzwi nadaje lodówce elegancki charakter, wzbogacając każdą kuchnię o nowoczesny akcent. Szklane elementy pomagają ponadto w utrzymaniu czystości urządzenia. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką lub ręcznikiem papierowym, by usunąć wszelkie zabrudzenia.

Reklama

Haier HB18FGSAAA jest lodówką z rozwiązaniem Dual Inverter, które pozwala na znaczącą redukcję drgań podczas pracy. Dzięki temu urządzenie działa ciszej, a jednocześnie zapewniają wyjątkową efektywność energetyczną i szybkie chłodzenie.

We wnętrzu jest mnóstwo technologii (o których więcej przeczytacie poniżej), ale na pochwałę zasługuje także górne oświetlenie diodowe, które sprawia, że zawartość chłodziarki jest lepiej widoczna niż w przypadku zwykłego oświetlenia lodówkowego. Oświetlenie LED w chłodziarce HB18FGSAAA nie tylko zużywa mniej energii, ale również na dłużej zachowuje trwałość.

Jeszcze lepiej działa

Tym, co wyróżnia lodówkę Haier HB18FGSAAA na tle innych jest zastosowanie technologii Fresher Techs, które zostały opracowane w odpowiedzi na potrzebę dłuższego utrzymania smaku i świeżości przechowywanych produktów. Warto przedstawić chociaż kilka z nich.

Warunki panujące w chłodziarce mogą sprzyjać rozwojowi bakterii, dlatego firma Haier stworzyła wyjątkową technologię antybakteryjną ABT, która wykorzystuje światło ultrafioletowe do zapobiegania rozwojowi patogenów w powietrzu krążącym   w chłodziarce. Dzięki cyrkulacji czystego powietrza produkty zachowują swój doskonały aromat i wartości odżywcze - są po prostu zdrowsze. 

Wnętrze lodówki podzielono na strefy Fresher Zones, które zapewniają idealne warunki przechowywania różnych produktów. Dzięki odpowiedniemu korzystaniu z nich, nasze produkty dłużej będą świeższe, więc rzadziej będziemy musieli wychodzić do sklepów. Oto wspomniane strefy.

Humidity Zone zapewnia, że owoce i warzywa przechowane są w optymalnej dla nich wilgotności wynoszącej 90 proc. oraz  dba o odpowiednią cyrkulację chłodnego powietrza. Ta innowacja spod znaku Fresher Tech nie tylko przedłuża przydatność do spożycia owoców i warzyw, ale także pozwala zatrzymać w nich aromaty i składniki odżywcze.

Strefa Dry Zone to idealne miejsce do przechowywania mięsa, ryb, nabiału lub produktów delikatesowych. Poziom wilgotności w komorze jest utrzymywany stale poniżej 45 proc., zapewniając optymalne warunki do dłuższego przechowywania tego rodzaju żywności.

Osłona Fresher Shield, stanowiąca uzupełnienie technologii Total No Frost firmy Haier, sprawia, że szron jest usuwany automatycznie z chłodziarki w sposób ciągły. Osłona minimalizuje ilość powietrza, która może się wydostawać z chłodziarki w trakcie tego procesu. Zapobiega to wahaniom temperatury, a zatem gwarantuje, że żywność będzie zawsze przechowywana w optymalnych warunkach.

Szybkie zamrażanie i obieg zimnego powietrza zapewniają maksymalną wydajność pod względem czasu i zużycia energii, jednocześnie zachowując aromaty produktów i chroniąc zawarte w nich składniki odżywcze. Proces ten wspiera Fresher Pad oraz czujniki Fresher Sensors.

Fresher Pad to aluminiowa taca umożliwiająca bardzo szybkie i głębokie zamrażanie produktów spożywczych. Ten przyspieszony proces pomaga zachować wartości odżywcze produktów, "zamykając" je wewnątrz zamrożonej żywności. Ta innowacja nie tylko zwiększa wygodę, ale również sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu rodziny.

Czujniki Fresher Sensors są zamontowane na wszystkich półkach chłodziarki, po to, aby monitorować temperaturę i zapewnić dopływ zimnego powietrza do tych miejsc, w których jest potrzebne. Ta sprytna innowacja umożliwia szybkie doprowadzenie żywności do optymalnej temperatury z zachowaniem cennych składników odżywczych, a jednocześnie optymalizuje zużycie energii i wydłuża okres przechowywania produktów.

Podsumowanie

Haier HB18FGSAAA to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie chłodziarek dostępnych na rynku. Jest stylowa, dobrze wykończona, pracuje cicho, a przy tym zawiera rozwiązania, które zapewniają dłuższą świeżość przechowywanych produktów. To lodówka idealna zarówno do nowoczesnej kuchni, jak i kuchni w stylu retro.

Lodówka Haier HB18FGSAAA to lodówka typu multidoor, która jest dostępna w cenie od 5999 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lodówka | haier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy