AGD

LG wprowadza do Polski LG Styler, pralki parowe oraz nową kategorię suszarek

LG prezentuje LG Styler, szafę parową, która pozwala na błyskawiczne usuwanie przykrych zapachów oraz bakterii i alergenów. Firma LG zaprezentowała również pralki parowe i suszarki. Wszystkie urządzenia wyposażone są nie tylko w najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące sposobów na czyszczenie ubrań, ale również systemy wspomagające zarządzanie inteligentnym domem za pomocą aplikacji SmartThinQ.

LG Styler przyda się kiedy w błyskawiczny sposób chcemy odświeżyć ubrania - na przykład po wieczornej wizycie w restauracji lub miejscu, w którym palono papierosy. Szafa parowa sprawdzi się również w przypadku obuwia, którego nie powinno prać się w pralce. Zastosowanie pary pod wysokim ciśnieniem wyklucza konieczność oddawania ubrań do specjalistycznych pralni chemicznych.

Sekretem LG Styler jest technologia TrueSteam, według której cały proces odbywa się tylko przy udziale pary wytworzonej z czystej wody. Sekretem skutecznego odświeżania jest system wieszaków, które nieustannie się poruszają - nawet 200 razy w ciągu minuty. Para, likwiduje z ubrań cząsteczki zapachów, które mające rozmiar zaledwie 1/6000 cząsteczki wody. Ostatnim etapem jest suszenie w niskiej temperaturze, dochodzącej do 50-60°C, dzięki czemu ubrania nie niszczą się.

Reklama

LG Styler to nie tylko odświeżanie ubrań, ale również prasowanie. Prasa, umieszczona na drzwiach szafy parowej pozwala na prasowanie w kant eleganckich spodni. Wszystkimi funkcjami LG Stylera można sterować za pomocą aplikacji. Szafa została wyposażona w łączność WiFi, stąd aktualizacja i zdalne sterowanie ogranicza się jedynie do wybrania odpowiedniej opcji na ekranie smartfona.

System napędu w pralkach i pralko-suszarkach LG

Rodzinę sprzętów AGD stanowią również pralki i pralko-suszarki parowe. Podobnie jak w przypadku LG Styler, zastosowanie pary pozwoliło na uzyskanie czystych ubrań, bez nadmiernego stosowania niepotrzebnych detergentów. Urządzenia LG wzbogacone zostały przez technologię bezpośredniego napędu 6 Motion Direct Drive, dzięki której bęben pralki może wykonywać ruchy, których "zwykła" pralka technicznie nie jest w stanie wykonać. Dzięki temu detergent jest lepiej wypłukiwany, a ubrania, które wyjmujemy z pralki czystsze, ponieważ pralka symuluje ruchy, które wykonujemy podczas prania ręcznego. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest dużo mniejsza awaryjność - silnik jest bezpośrednio połączony z bębnem, bez udziału jednego z najbardziej awaryjnych elementów w zwykłych pralkach - paska napędowego.

Pralki też mogą być "smart". Programy prania, zainstalowane w pralce można wymieniać lub aktualizować za pomocą aplikacji SmartThinQ. LG cyklicznie dostarcza nowe rozwiązania, które można wgrać do pralki za pomocą NFC. Pamięć pralki mieści do 20 różnych programów. Za aplikacji można również kontrolować etap prania oraz odczytywać i rozwiązywać drobne problemy, zanim potrzebna będzie wizyta specjalisty.

Inteligentne suszarki

Nowe suszarki wyposażone zostały w zaawansowaną podwójną inwerterową pompę ciepła. Efektem jest uzyskanie bardzo rzadko spotykanej klasy energetycznej A+++-10% oraz skrócenie czasu suszenia. Dodatkowo, użytkownik sam może zdecydować czy chce oszczędzać energię i dłużej czekać na suche ubrania, czy zależy mu na czasie. Można również zdać się na automatyczny system, który wykryje stopień zawilgocenia i automatycznie dobierze czas suszenia.

Co więcej utrzymanie najwyższej sprawności suszarki możliwe jest dzięki automatycznemu czyszczeniu skraplacza, które przeprowadzane jest od 1 do 3 razy podczas cyklu. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń AGD LG, suszarki można obsługiwać zdalnie za pomocą aplikacji SmartThinQ.

Najważniejsze informacje:

LG Styler

·         Likwidacja zanieczyszczeń i przykrych zapachów

·         Usuwanie alergenów i nieprzyjemne zapachy

·         Możliwość wgrywania nowych programów przez NFC

·         System automatycznie poruszających się wieszaków

·         Prasa do prasowania spodni

·         Nagroda za design: Red Dot 2015, IF Design Award 2015

·         Kolor: brązowy lub biały

Pralki parowe LG

·         Pozbywanie się alergenów za pomocą pary - 99,9% skuteczności

·         Funkcja "Dodaj odzież" w każdym programie

·         Silnik 6 Motion Direct Drive - poruszanie bębnem w sześciu płaszczyznach

·         10 lat gwarancji na silnik

·         Aktualizacja i diagnostyka za pomocą NFC

·         Pojemność nawet do 10 kilogramów 

Suszarki LG

·         Technologia DUAL Inverter Heat Pump - zwiększa szybkość cyrkulacji (delikatniejsze suszenie)

·         10 lat gwarancji na sprężarkę i silnik

·         Eliminacja 99,9% alergenów

·         Automatyczne czyszczenie

·         Automatyczne wykrywanie wilgotności ubrań

·         Zdalne zarządzanie przez WiFi

·         Nagroda za design: Red Dot 2018

 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy