Oczyszczacz powietrza niezbędny dla każdego alergika?

Alergia wziewna, to nie tylko uciążliwa dolegliwość. Nie można jej bagatelizować, gdyż nieleczona może prowadzić do zachorowania na astmę. Równie ważne jest łagodzenie jej objawów, w czym pomagają rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oczyszczacze powietrza Philips, które uwalniają powietrze w domu od alergenów i innych szkodliwych zanieczyszczeń powietrza.

Alergia wziewna charakteryzuje się tym, że alergen przedostaje się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Tego typu alergie wywołują unoszące się w powietrzu bardzo drobne cząsteczki na przykład pyłki traw lub kurz. Czynnik, który drażni drogi oddechowe powoduje ich zwężenie poprzez skurcz mięśni otaczających ścianę dróg oddechowych oraz obrzęk błony śluzowej wyściełającej je od wewnątrz. Zaburzona zostaje również praca rzęsek, które "wymiatają" alergeny i inne zanieczyszczenia z oskrzeli. Niepodjęcie odpowiednich działań to uruchamianie tzw. marszu alergicznego i pogłębianie objawów.

Reklama

- Czynniki uczulające dzielimy na sezonowe, inaczej zewnątrzpochodne, czyli te, z którymi dziecko styka się na dworze - pyłki roślin (np. traw, drzew, niektóre gatunki pleśni) i całoroczne - roztocza kurzu domowego, sierść kota, psa, świnki morskiej, pierze oraz lateks Po zdiagnozowaniu alergii i określeniu, na jakie alergeny dziecko jest uczulone lekarz ustala schemat leczenia - przepisuje leki zapobiegawcze, a także łagodzące objawy (krople do oczu, spreje do nosa, syropy). Alergia wziewna może prowadzić do zachorowania na astmę oskrzelową, zwłaszcza przy predyspozycjach genetycznych, dlatego aby temu zapobiegać konieczne jest jej leczenie. Jednoznaczna przyczyna astmy jest nieznana. Niektórzy uważają jednak, że właśnie alergia wziewna jest jej głównym źródłem  - powiedziała dr Małgorzata Biernacka-Zielińska.

Wiadomo, że praktycznie niemożliwe jest uniknięcie kontaktu z pyłkami roślin unoszącymi się w powietrzu w sezonie pylenia. Mogą one trafić także do mieszkania przyniesione przez wiatr czy przez nas samych. Warto oczywiście śledzić kalendarz pylenia roślin i stężenia ilości pyłków w powietrzu, starać się wychodzić z maluchem na spacer po deszczu, kiedy szkodliwych pyłków jest w powietrzu najmniej czy wybrać odpowiednie pod tym kątem miejsce na wakacje.

W dbałości o zdrowszy i wolny od alergenów dom niezawodny będzie odpowiedni oczyszczacz powietrza. Rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne Oczyszczacze powietrza Philips z technologią VitaShield, która skutecznie filtruje z powietrza w pomieszczeniu do 99,97 proc. nawet najdrobniejszych cząsteczek PM2,5, PM10 oraz alergenów jak pyłki, kurz, roztocza i sierść zwierząt, a także do 99,9 proc. bakterii i wirusów, pomagają łagodzić objawy alergii . Dodatkowo posiadają specjalnie zaprogramowany tryb antyalergenowy jeszcze bardziej czuły na typowe alergeny unoszące się w powietrzu. Co ważne, oczyszczacze powietrza Philips, dzięki opatentowanej technologii AeraSense, w czasie rzeczywistym informują o jakości powietrza w pomieszczeniu poprzez elektroniczny wyświetlacz cząsteczek PM2,5 oraz 4-kolorowy wskaźnik świetlny i automatycznie oczyszczają powietrze, gdy jego jakość pogorszy się. Dzięki temu masz pewność, że powietrze w domu jest zdrowsze.

Oczyszczacze powietrza Philips AC3256/10 i AC2887/10 posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Każdy rekomendowany oczyszczacz został przebadany w niezależnych ośrodkach alergologicznych. Dzięki temu masz pewność, że polecane przez specjalistów PTA oczyszczacze powietrza Philips są bezpieczne dla alergików.

Rekomendowane ceny oczyszczaczy Philips wynoszą:

  • Oczyszczacz AC3256 - 2149 zł
  • Oczyszczacz AC2887 - 1569 zł
  • Oczyszczacz i nawilżacz Combi 2w1 AC4080 - 1699 zł
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: oczyszczacz powietrza | philips | alergeny | alergia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy