Parowar Amica PT4011 - test

Testujemy parowar PT4011 polskiej firmy Amica. Co potrafi to urządzenie?

W Polskich kuchniach coraz częściej korzysta się z alternatyw dla klasycznego "piekarnika i palnika" - jednym z regularnie zyskujących popularność rozwiązań jest gotowanie na parze. Na rynku nie brakuje urządzeń umożliwiających takie podejście do domowych kulinariów. Które wybrać? Właśnie dlatego postanowiliśmy sprawdzić parowar Amica PT4011

Gotowanie na parze

Model PT4011 to parowar łączący wszystkie najbardziej kluczowe rozwiązania w tym segmencie produktów. W zestawie znajdziemy dwa poziome pojemniki, które może przedzielić ściankami, tworząc cztery mniejsze pojemniki. Ich całkowita pojemność to około 11 litrów - wystarczy na przygotowanie posiłku dla czteroosobowej rodziny z opcją na dokładkę i to w cale nie taką małą.

Reklama

Przed uruchomieniem, do wyboru mamy sześć automatycznych programów  pozwalających przyrządzać m.in.: mięso, ryby, ryż, jajka lub warzywa. Timer umożliwia regulację czasu do 99 minut. Sterowanie urządzeniem nie sprawia problemów - parowar wyposażono w wyświetlacz LCD, który przy pomocy ikon komunikuje użytkownikowi, który program wybrał i jaka temperatura występuje w komorze lewej i prawej. Co istotne,  komory PT4011 działają niezależnie, zatem możesz korzystać jednocześnie z dwóch programów. Ponieważ parowar automatycznie opóźnia moment uruchomienia krótszego programu, obie potrawy będą gotowe w tym samym czasie.

Co po przygotowaniu posiłku?

Po zakończeniu gotowania parowar utrzyma przez 20 minut stałą temperaturę potraw. Sprzęt sprawdzi się również przy przygotowaniu płynnych potraw jak chociażby zup (za pomocą dodatkowej miski). Dodatkowo zadbano o aromatyzer, do którego możemy włożyć np. suszone zioła, aby zadbać o aromat przyrządzanych potraw. W trakcie "parowania", w dowolnym momencie możemy dolać wody. Sam pojemnik na wodę na pojemność 1,6 l.

Po wyjęciu przygotowanego posiłku, rozłożenie pojemników i wyczyszczenie całego urządzenia nie stanowi większego wyzwania. Potem pozostaje go złożyć - będzie na nas czekał do następnego zadania w kuchni.

Podsumowanie

Cena: Około 299 zł 

Dane techniczne

Moc   1800 W

Regulacja czasu  0-99 min

Pojemność pojemnika na wodę  1,6 l

Pojemność całkowita  11 l

Liczba pojemników 2 szt.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy