Test Braun BT3040

Braun BT3040 to uniwersalny trymer do zarostu, który jest dostępny w sklepach w bardzo dobrej cenie. To urządzenie, które docenią użytkownicy i z krótkimi, i z długimi brodami. Przekonajcie się sami w naszym teście.

Powszechnie panuje przekonanie, że w ostatnich latach w temacie golenia niewiele się dzieje. Na rynku pojawiają się nowe golarki i trymery, ale wielu mężczyzn i tak chętnie sięga po proste i tanie maszynki jednorazowe. Takie myślenie jest passe, bo współczesna maszynka elektryczna - a będąc precyzyjnym strzyżarka - jest w stanie dokonać prawdziwych cudów. Właśnie taka jest strzyżarka Braun BT3040, którą miałem okazję przetestować.

Co w zestawie?

Braun BT3040 to wielofunkcyjny zestaw do golenia. W zestawie znajdziemy wszystko to, czego potrzebuje mężczyzna do sprawnego ogolenia się. I dotyczy to osób zarówno z krótkim, jak i długim zarostem. Cena zestawu jest niezwykle atrakcyjna, bo wynosi 160 zł.

Reklama

Co znajdziemy w pudełku? Trymer do zarostu z regulacją długości przycinania i dwie nasadki grzebieniowe - do stylizacji długiego zarostu i do strzyżenia włosów. W pudełku nie zabrakło także szczoteczki do czyszczenia, ładowarki i manualnej maszynki do golenia Gillete Fusion ProGlide (gdyby ktoś miał ochotę na golenie "na zero"). Minusem jest brak etui podróżnego na wszystkie elementy zestawu.

Wszystkie z elementów zestawu są przydatne. Nakładek grzebieniowych będziemy używać regularnie, jeżeli mamy długą brodę. W przypadku krótszego zarostu trymer BT3040 sprawdzi się samodzielnie.

Jak goli?

Braun BT3040 to maszynka elektryczna do użytku domowego. Jest łatwa w użytku, bo ma wbudowany akumulator pozwalający na około 60 minut ciągłej pracy. Małym minusem jest długi czas ładowania akumulatora, bo to aż 8 godzin. Nie jest to urządzenie do profesjonalnego użytku, bo w barber shopach zazwyczaj korzysta się z golarek zasilanych sieciowo (by nie trzeba było ich co chwilę ładować).

Dwie zdejmowane nasadki do przycinania gwarantują 39 ustawień długości - od 1 do 20 mm. Wraz z precyzyjną podziałką obejmującą ustawienia długości w odstępach co 0,5 mm trymer do zarostu Braun sprawdza się naprawdę w każdych warunkach. Urządzenie może pracować zarówno na sucho, jak i mokro. Czyszczenie ostrzy po zakończonym procesie golenia jest proste dzięki dołączonej do zestawu szczoteczki, co powinni docenić nie tylko prawdziwi pedanci.

Trymer został wyposażony w specjalnie zaprojektowane, nietępiące się ostrza ze stali nierdzewnej. Radzą sobie nawet z długimi i grubymi włosami, bez uczucia szarpania. To ogromny plus, bo wiele konkurencyjnych trymerów, które używałem nieprzyjemnie ciągnęło twardszy zarost. A w takich sytuacjach łatwiej o podrażnienia.

Obsługa BT3040 jest bardzo prosta. Maszynka chętnie prezentuje nam swoje możliwości, dzięki czemu jesteśmy w stanie intuicyjnie stwierdzić, w jakich miejscach musimy użyć nakładki grzebieniowej, a w jakich nie. Korzystanie ze strzyżarki Braun to ogromna oszczędność czasu i zupełnie nowy sposób zarządzania brodą. Polecam każdemu chociaż raz spróbować, bo po takim teście nie wrócicie do klasycznych maszynek ręcznych.

Czy warto?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Braun | maszynka do golenia | trymer | zarost | broda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy