​Wyciskarka wolnoobrotowa Amica JSD 4011 - test

Testujemy wyciskarkę wolnoobrotową firmy Amica - model JSD 4011. Co można spodziewać się po tym modelu?

Wyciskarki do soków to standard w wielu kuchniach. Polacy dbają o swoją dietę i chcą się zdrowo odżywiać. Bez odpowiedniego sprzętu w gospodarstwie domowym nie jest to jedna możliwe. Sprawdzamy, czy wyciskarka wolnoobrotowa  JSD 4011 marki Amica dobrze wywiązuje się z powierzonych mu zadań.

Stal nierdzewna

Testowana wyciskarka ma prostą konstrukcję i jej złożenie nie powinno stanowić problemu. Po wyciągnięciu elementów zestawu od razu widać, że nie jest to tania wyciskarka z dyskontu. Obudowę wykonano ze stali nierdzewnej,  wałek ślimakowy równie wygląda na bardzo solidny. Sprzęt ma zabezpieczenia (nóżki) antypoślizgowe, a podstawa jest na tyle masywna, że nie należy obawiać się np. przypadkowego upadku. Mieliśmy wcześniej styczność z modelami, które kosztowały niewiele mniej niż testowana jednostka (były tańsze o około 150 zł), a załączone komponenty pozostawiały wiele do życzenia.

Reklama

W zestawie znajdziemy sitko ze stali nierdzewnej o uniwersalnych oczkach. Z czasem okazało się, że przydałby by się sitka z oczkami o różnej wielkości, aby uniknąć sytuacji, w której zbyt dużo resztek zostaje w sitku. Generalnie, sprzęt będzie wymagał dość dokładanego czyszczenia po niektórych z przygotowanych soków. Szczególnie po twardszych produktach żywieniowych. Wszystko jednak pozostaje w granicach przysłowiowej normy.

60 obrotów na minutę

Omawiany sprzęt ma specjalny system zamknięcia (z uszczelką) chroniący przed kapaniem i powstawaniem zabrudzeń w kuchni. Dodatkowo blokada kapania zabezpiecza przed sytuacją, w której sok wydostaje się poza urządzenie. Sprzęt ma dwa kierunki obrotów, co przekłada się na szybsze przygotowanie soku. Pojemnik na sok załączony w zestawie ma pojemność jednego litra.

Natężenie dźwięku podczas pracy urządzenia jest niższy niż około 65 dB(A). Ogólna moc urządzenia to 150 W, a prędkość pracy wynosi 60 obrotów na minutę. W praktyce przekłada się to na bezproblemowe wyciskanie soków z miękkich i z twardszych warzyw oraz owoców. W przypadku szczególnie twardszych warzyw lub owoców warto pokroić je na mniejsze kawałki - to usprawni prace wyciskarki.

Podsumowanie

Cena: około 499 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy