Tak będą wyglądały laptopy w najbliższych latach

Mimo że w tym roku główną gwiazdą targów IFA były telewizory 8K, to nie zabrakło także laptopów. Tych na stoiskach największych producentów było całkiem sporo. Oto te najciekawsze.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme

Jednym z najciekawszych laptopów do zadań profesjonalnych zaprezentowanych na targach IFA 2018 jest Lenovo ThinkPad X1 Extreme. Waży on zaledwie 1,7 kg i jest o 12 proc. lżejszy od popularnego modelu ThinkPad T580. Laptop jest niezwykle wytrzymały - klapa ekranu składa się z czterech warstw wzmocnionego włókna węglowego, w tym z warstwy rdzeniowej, która tłumi wstrząsy. Na pokładzie znajdziemy mocną specyfikację (procesory Intel Core 8. generacji, do 64 GB pamięci RAM, grafika Nvidia GeForce 1050Ti MaxQ oraz dwa dyski PCIe SSD z możliwością konfiguracji RAID 0/1). ThinkPad X1 Extreme ma dotykowy ekran i współpracuje z asystentami głosowymi Cortana i Alexa. Laptop będzie dostępny w cenie zaczynającej się od 1695 euro.

Reklama

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Użytkownicy, którzy lubią koncepcję urządzeń Yoga, w których to ekran może zostać obrócony o 360o, powinni zainteresować się trzecią generacją ThinkPada X1 Yoga. Ma on wszystko to, z czego słynie linia urządzeń profesjonalnych ThinkPad, a do tego specyficzne zawiasy umożliwiające odchylenie ekranu nawet o 360o. Podobnie jak w modelu ThinkPad X1 Extreme, tu także znajdziemy procesor Intel Core 8. generacji i wsparcie asystentów głosowych.

Lenovo Yoga Book C930

Lenovo Yoga Book C930 to prawdopodobnie najciekawszy komputer mobilny targów IFA 2018. Jest to następca modelu Yoga Book z 2016 roku wyposażonego w dwa odrębne ekrany, z którego jeden mógł pełnić funkcje wirtualnej klawiatury. Tutaj producent poszedł krok dalej, bo zamiast klasycznego dodatkowego ekranu mamy wyświetlacz E Ink. Może on pełnić funkcje wspomnianej klawiatury, ale także cyfrowy notatnik (wsparcie dla pisma palcem, jak i dedykowanym rysikiem). Jakby tego było mało, ekran E Ink świetnie sprawdza się w roli czytnika e-booków. Wszystko możemy zmienić za pomocą intuicyjnego menu. Wciąż nie wyobrażam sobie długotrwałego pisania na takiej konstrukcji (choćby artykułu), ale jeżeli ktoś potrzebuje zaawansowanego czytnika e-booków z rozszerzonym działaniem, to czemu nie?

Lenovo Yoga C930

Jeżeli komuś nie są potrzebne te wszystkie "udziwnienia", jakie oferuje Yoga Book, może skierować swój wzrok ku "klasycznej" Yodze. Model Yoga C930 to flagowy laptop typu 2w1, który ma być następcą modelu Yoga 920. Laptop ma 13,9-calowy ekran dotykowy pracujący w rozdzielczości Full HD lub 4K. Na uwagę zasługuje obecność technologii Dolby Vision HDR zapewniającej jeszcze żywsze kolory, a także głośników Dolby Atmos. Mocne podzespoły i ponad 14 godzin pracy na baterii przekonają niejednego niezdecydowanego konsumenta do zakupu.

Asus VivoBook S14

Na targach IFA 2018 pojawiła się także nowa odsłona popularnego laptopa VivoBook S14. Jego poprzednik przez wielu został nazwany najlepszym ultrabookiem do 4000 zł. Komputer ma 14-calowy ekran, stylową obudowę i wydajny procesor Intel Core 8. generacji.

Asus Zenbook Pro 15

Do czego jeszcze można wykorzystać touchpad? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wbudować w nim... ekran. Na taki pomysł wpadła firma Asus, która na IFA 2018 zaprezentowała szereg laptopów wykorzystujących takie rozwiązanie. Ekran w touchpadzie został nazwany Screen Pad i pozwala na szereg różnych czynności - może być poszerzeniem funkcji ekranu wyświetlając np. mapę lub kalkulator, ale może także stanowić dodatkowe okno przeglądarki. Możliwości jest sporo - wszystko zależy od tego jak je Asus wykorzysta. Trzeba pamiętać, że to wciąż prototyp, a Screen Pad nie w każdej sytuacji działa idealnie. Ale to tylko kwestia dopracowania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: laptopy | Lenovo | Asus | ThinkPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy