Telewizory Sharp na IFA 2018 - druga generacja 8K i nowe 4K

Sharp zaprezentował w Berlinie drugą generację telewizorów i monitorów 8K. IFA 2018 to światowa premiera trzech nowych modeli 8K o przekątnej 60, 70 i 80 cali. IFA to także debiut telewizorów Smart LED 4K Ultra High Definition. Dodatkowo firma zaprezentowała linię produktów zaprojektowanych z włoskim studiem Pininfarina.

Telewizory 8K oferują rozdzielczość 16 razy większą od urządzeń Full HD (aż 33 miliony pikseli), dzięki czemu pozwalają na wyświetlanie nawet najmniejszych detali, zapewniając widzom niespotykany realizm i niesamowite wrażenie niemal trójwymiarowego obrazu. Od kilku lat w Europie obserwuje się duże zainteresowanie monitorami o przekątnej powyżej 55 cali. Dodatkowo, rośnie także zapotrzebowanie na większe telewizory, co idzie w parze z coraz wyższymi wymaganiami konsumentów wobec parametrów sprzętu. Użytkownicy oczekują lepszej rozdzielczości i maksymalnej możliwej liczby pikseli, która pozwoli im cieszyć się najlepszą jakością obrazu nawet z niewielkiej odległości.

Reklama

Dzięki opracowanemu przez firmę Sharp procesorowi, upskalowane treści 4K UHD oraz 2K Full HD mogą być teraz wyświetlane w 8K.  Algorytm detekcji materiału wideo podnosząc rozdzielczość, określa liczbę punktów obrazu. Procesor przetwarza ogromne zbiory danych w czasie rzeczywistym, a jego podwójna moc obliczeniowa oraz 100 Hz matryca gwarantują płynny ruch obrazu i jego wysoką szczegółowość. Flagowy, 80-calowy model został wyposażony w nowoopracowany przez SHARP panel LCD UV2A II o niezwykłej wydajności świetlnej.

Nowe telewizory będą dostępne na rynkach azjatyckich pod koniec 2018 roku, a w Europie - na początku 2019 roku. Cena nie została podana.

70-calowy - LC-70UI9362E i LC-70UI7652E

Modele LC-70UI9362E i LC-70UI7652E o przekątnej 70 cali (178 cm) to największe telewizory LED 4K Ultra HD typu smart w europejskiej ofercie firmy Sharp. Model LC-70UI9362E posiada podświetlenie typu Edge LED, gdzie diody rozmieszczone wzdłuż krawędzi ekranu pozwalają na równomierne rozprowadzenie światła po całym panelu. Dzięki temu, grubość ekranu mogła zostać zmniejszona do 9,2 mm. Model LC-70UI7652E z kolei został wyposażony w podświetlenie Direct LED, gdzie diody ułożone są matrycowo, bezpośrednio za płaszczyzną panelu, oświetlając kryształy LCD. Takie rozwiązanie pozwala na pełne i równomierne podświetlenie ekranu i łatwą kontrolę nad jasnością określonych stref, gwarantując wysoki współczynnik kontrastu. Oba 70-calowe modele będą dostępne od października 2018 roku w rekomendowanej cenie detalicznej odpowiednio 1499 i 1799 euro.


LC-60UI9362E i LC-60UI7652E

Dla użytkowników ceniących jakość 4K Ultra HD, ale mających w domu nieco mniej miejsca, Sharp przygotował modele 60-calowe (152cm). W tej kategorii ekranów klienci także mogą wybierać między podświetleniem typu Edge LED i Direct LED. Modele LC-60UI7652E I LC-60UI9362E również wejdą do sprzedaży już od października 2018 roku w cenie 899 i 1099 euro.

Wszystkie nowe modele charakteryzuje wyjątkowa jakość obrazu. Rozdzielczość 4K oferuje czterokrotnie lepszą jakość od zwykłego sprzętu HD, zapewniając niezwykłą precyzję odwzorowania detali, większą głębię, doskonałą reprodukcję kolorów, jasność i poszerzoną paletę barw. Zintegrowana funkcja upscalingu pozwala oglądać treści HD w jakości 4K. Wszystkie modele wspierają funkcjonalności Smart TV, oferując wiele aplikacji VOD  oraz pozwalają na bezprzewodowe podłączenie urządzeń opartych na systemie Android. Wbudowany potrójny tuner pozwala odbierać programy telewizji kablowej (DVB-C), satelitarnej (DVB-S/S2) i naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T/T2HD).

Prezentowane na IFA 2018 telewizory mają system dźwiękowy 2.1 Harman/Kardon, z głośnikami wysokotonowymi i niskotonowym wooferem, który zapewnia niepowtarzalne wrażenie dźwięku kinowego o wysokiej dynamice. Sprzęt wspiera formaty Dolby Digital i Dolby+ oraz obróbkę dźwięku dts Studio Sound

Wszystkie modele wyposażone są w szeroki wybór różnego rodzaju wejść: zintegrowany port CI+, 3 złącza HDMI do urządzeń zewnętrznych i 2 gniazda USB oraz czytnik kart SD ze wsparciem treści 4K. Wbudowana technologia HDR+ zapewnia większy kontrast i jasność obrazu niż w tradycyjnych telewizorach, a szeroka paleta barw (Wide Colour Gamut) w serii UI9 pozwala na wyświetlanie szerokiej gamy, bardziej naturalnych kolorów.

Sharp by Pininfarina

Nowa linia urządzeń Sharp by Pininfarina została zainspirowana klasycznym włoskim designem i dynamicznymi kształtami sportowych samochodów. Nowa seria produktów klasy premium - sprzętu telewizyjnego i audio - wejdzie na rynek w pierwszej połowie 2019 roku.

Współpraca z biurem Pininfarina pozwoliła stworzyć telewizory i sprzęt audio o oryginalnym, atrakcyjnym designie, stanowiącym interesującą alternatywę dla innych produktów na rynku - nie tylko pod względem technologicznym. - Siłą biura Pininfarina jest umiejętność zachowania spójnej wizji, wynikająca z doświadczenia firmy w tak różnych sektorach. Każdy produkt projektowany jest z myślą o otoczeniu, w którym będzie on funkcjonować - komentuje Paolo Pininfarina, prezes grupy. - Praca nad całą gamą produktów pozwala nam stworzyć spójną identyfikację wizualną. I właśnie na tym opiera się sukces całego projektu.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: IFA 2018 | SHARP | 8K

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy