​LG G8X ThinQ Dual Screen - pierwsze wrażenia

Na targach IFA 2019 firma LG zaprezentowała smartfona G8X ThinQ Dual Screen, czyli ciekawą koncepcję urządzenia z dwoma ekranami. Jak sprawdza się w praktyce?

Pomysłów na dwa ekrany w smartfonach jest co najmniej kilka. LG ma swój. Chodzi mianowicie o dwa niezależne ekrany, które funkcjonują niezależnie lub uzupełniają się nawzajem. Właśnie tak działa LG G8X ThinQ Dual Screen. 

Bazą G8X jest smartfon z 6,4-calowym ekranem, którego można używać samodzielnie. Pełnię możliwości pokazuje po wmontowaniu go w specjalne etui, które zawiera dodatkowy ekran. W ten sposób tradycyjne urządzenie przemieniamy w smartfona dwuekranowego. Dodatkową przestrzeń można wykorzystać na kilka różnych sposobów.

Reklama

Przede wszystkim - można dublować zawartość ekranu, można mieć dwa niezależne ekrany, a ponadto jeden może być dopełnieniem treści wyświetlanych na drugim. Jak działa to w praktyce?

Otwierając nową kartę w przeglądarce, system nie wyświetla nam jej na ekranie bazowym, a na dodatkowym. To duża oszczędność czasu, zwłaszcza, gdy przeglądamy różne produkty w Internecie.
Innym ciekawym rozwiązaniem jest rozszerzenie treści na oba ekrany. W orientacji pionowej nie zawsze działa to dobrze, ale w poziomej znacznie poszerza spektrum czytelności. Nieco irytujący jest zawias łączący oba ekrany, ale raczej będzie można się do tego przyzwyczaić.

Małym minusem jest, że wymienione wyżej triki działają tylko w przeglądarce Whale, ale z czasem ma to się zmienić. Kiedy smartfon trafi już do sprzedaży ma być ich znacznie więcej.

Dodatkowy ekran można wykorzystać także w grach. Jeden ekran wyświetla treści, a drugi staje się cyfrowym padem - tak, jak widać to na poniższym zdjęciu. 

Warto wspomnieć także, że LG G8X ThinQ Dual Screen ma także wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych i certyfikat IP68. Producent zapewnia, że jego najnowsze dziecko jest w stanie znieść znacznie więcej niż smartfony konkurencji.

Czy taka wizja dwóch ekranów ma szanse podbić serca użytkowników? Przekonamy się już niebawem, bo według naszych informacji LG G8X ThinQ Dual Screen trafi do polskiej sprzedaży jeszcze w 2019 roku (pewnie bliżej Bożego Narodzenia).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LG | dwa ekrany | IFA 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy