Sony Xperia 5 – pierwsze wrażenia

Sony Xperia 5 proponuje wyświetlacz w proporcjach 21:9 oraz bardzo dobrą specyfikację. Jak na pierwszy rzut oka sprawuje się ten smartfon?

Sony postanowiło przywieźć do Berlina smartfona Xperia 5. Urządzenie cechuje się proporcjami wyświetlacza na poziomie 21:9 przy zachowaniu przekątnej 6,1-cala. Całość leży jednak bardzo dobrze w dłoni i z powodzeniem da się obsłużyć za pomocą jednej ręki. Jak to bywa z Sony, Xperia 5 posiada całkiem duże ramki otaczające wyświetlacz, który został stworzony w technologii OLED.

Pod obudową znalazło się miejsce na procesor Snapdragon 855, 6 GB RAM oraz 128 GB miejsca na dane użytkownika. Na tylnej obudowie Sony przygotowało potrójny aparat fotograficzny z sensorami 12 Mpix oraz dodatkowym teleobiektywem i obiektywem szerokokątnym. Dwa z trzech "oczek" oferują optyczną stabilizację obrazu. 

Reklama

Co najlepsze, całość spełnia normy IP67 oraz IP68 gwarantujące odporność na wodę oraz zabrudzenia. Niestety, ale w smartfonie zabrakło złącza słuchawkowego jack. Za długie działanie na jednym ładowaniu ma odpowiadać akumulator o pojemności 3140 mAh. Ciężko stwierdzić, jak bateria będzie sprawowała się przy intensywnym użytkowaniu urządzenia - odpowiedź na to pytanie dadzą dopiero pełnoprawne testy. 

Sony Xperia 5 trafi do sklepów w październiku bieżącego roku - obecnie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za ten sprzęt. Wiadomo jednak, iż do samego smartfona producent będzie dodawał fantastyczne słuchawki dokanałowe WF-1000XM3, które dostępne są w regularnej cenie na poziomie ponad 1000 zł. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | Xperia | IFA 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy