Reklama

Stworzono pierwsze na świecie plastry z ibuprofenem

Naukowcy z University of Warwick wyprodukowali i opatentowali pierwszy na świecie plaster z ibuprofenem, który wchłania się bezpośrednio przez skórę.

Plaster ma dostarczać lek do organizmu ze stałą szybkością maksymalnie do 12 godzin. To otwiera drogę do opracowania nowych dostępnych bez recepty produktów, które mogą być stosowane w bolesnych stanach, np. ból pleców i stawów. Obędzie się bez konieczności brania potencjalnie większych, szkodliwych dawek leków doustnie. Obecnie istnieje kilka popularnych żeli zawierających ibuprofen, są one jednak kłopotliwe w stosowaniu i utrudniają kontrolę dawki.

Plastry zawierają technologię polimerową, opracowaną przez globalną firmę Bostik i są dopuszczone to wyłącznego stosowania na skórę. Profesor David Haddleton, chemik z University of Warwick, powiedział:

Reklama

- Wiele plastrów, dostępnych obecnie do użytku, nie zawiera żadnych środków łagodzenia bólu, po prostu uspokajają ciało poprzez efekt ocieplenia. Nasza technika daje możliwość rozszerzenia zakresu leków, które mogą być dostarczane za pomocą plastrów stosowanych na skórę. To znacznie ograniczy obciążanie układu pokarmowego lekami.

Plastrów będzie można spodziewać się na rynku w ciągu około 2 lat.

Tylkomedycyna.pl
Dowiedz się więcej na temat: leki | lek przeciwbólowy | ibuprofen | plastry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy