Mobile World Congress 2014 w Barcelonie

Gionee Elife S5.5 - sprawdzamy najsmuklejszy smartfon świata

Na targach MWC 2014 udało się nam znaleźć najsmuklejszy smartfon na świecie – Gionee Elife S5.5. Oto jak prezentuje się na żywo.

Mogłoby się wydawać, że producentów nie interesują już supersmukłe smartfony i całą swoją uwagę wolą skupić na jak najmocniejszych podzespołach. Firma Gionee pokazała jednak, że jest mocna w obu tych kategoriach, a dowodem na to jest 5,5-milimetrowy Elife S5.5.


Poprzedni rekord należał do smartfona Vivo X3, ale już kilka miesięcy po prezentacji 5,75 mm obudowa musiała uznać wyższość, a raczej smukłość nowego produktu firmy Gionee. Jego korpus prezentuje się naprawdę zdumiewająco - szczególnie w porównaniu z innymi urządzeniami, np. iPhonem 4s. Ogromne wrażenie zrobiły również poszczególne elementy konstrukcji, zaprezentowane na stoisku firmy Gionee. Ich szybki przegląd znajduje się na poniższym materiale wideo i w galerii.

Reklama

Smartfon jako całość wygląda dobrze, aczkolwiek mógłby być mniejszy. Na zdjęciach doskonale widać, że jego 5-calowy ekran niezbyt szczelnie wypełnia przedni panel. Wokoło znajdują się szerokie ramki, przy czym bezpośrednio pod wyświetlaczem umieszczono praktycznie niewidoczne dotykowe przyciski systemowe. Szkoda, że producent nie poszedł w ślady LG i nie zredukował maksymalnie wspomnianych ramek. Dzięki temu - przy zachowaniu obecnej przekątnej - telefon mógłby być znacznie mniejszy.

Nie mam za to żadnych zastrzeżeń do wykonania. Konstrukcja jest zwarta, a poszczególne elementy doskonale ze sobą spasowane. Nie skrzypi nawet pod silniejszym naciskiem. Dużym plusem jest także metalowe wykończenie krawędzi, w których tkwią eleganckie i delikatnie przyciski power oraz regulacji głośności.

Jak już wspomniałem we wstępie - chiński producent nie skupił się tylko na maksymalnym odchudzeniu swojego nowego produktu. Elife S5.5 został wyposażony w 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczość Full HD. Wyświetlany przez niego obraz ma świetną jakość - na miarę produktów Samsunga.

Jeszcze ciekawsze podzespoły można znaleźć pod ekranem, zamknięte w supersmukłej obudowie. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy układ MediaTek o taktowaniu 1,7 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Dzięki takiej specyfikacji Elife S5.5 poradzi sobie z każdą grą, aczkolwiek nie najlepiej radzi sobie z obsługą systemu operacyjnego oraz nakładki producenta - podczas przechodzenia pomiędzy pulpitami pojawiają się lagi. Warto jednak wiedzieć, że stoi za nimi przestarzały Android 4.2, a aktualizacja do KitKata na pewno pozytywnie wpłynęłaby na płynność działania oprogramowania.

Gionee Elife S5.5 prezentuje się znakomicie i chętnie zobaczyłbym go w polskiej dystrybucji. Na razie jednak nie wiadomo, gdzie będzie sprzedawany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | MWC 2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy