MWC 2015 - nowości mobilne

Microsoft Lumia 640 i Lumia 640 XL - nowości z MWC 2015

Dzisiaj na targach Mobile World Congress w Barcelonie firma Microsoft zaprezentowała dwa nowe smartfony - Lumia 640 i Lumia 640XL. Oba urządzenia są przygotowane do aktualizacji do systemu Windows 10. Jak przedstawiają się ich ceny oraz specyfikacja?

Microsoft chce zaproponować konsumentom rozwiązania z każdej półki cenowej. Nowe urządzenia to z jednej strony wybór rozmiaru ekranu i aparatu fotograficznego, a z drugiej dostęp do zaawansowanych usług Microsoft za rozsądną cenę. Lumia 640 i Lumia 640 XL to:

- Wygoda korzystania z wysokiej jakości ekranu o rozdzielczości HD: 5 calowego w Lumia 640 i 5,7 calowego w Lumia 640 XL.

- Możliwość robienia bardzo dobrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu z 8 Mpix aparatem w Lumia 640 i 13 Mpix z optyką ZEISS w Lumia 640XL. Oba smartfony wyposażone są we flesz, przedni aparat do wideo rozmów przez Skype oraz preinstalowaną aplikację Lumia Camera.

Reklama

- Długi czas działania pomiędzy ładowniami dzięki pojemnym bateriom: 2500 mAh w Lumia 640 i 3000 mAh w Lumia 640 XL.

- Płynny i szybki dostęp do dokumentów, stron www czy aplikacji dzięki 1 GB pamięci RAM i czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 1,2 GHz.

- Najnowsza wersja Windows Phone 8.1 z aktualizacją Denim z prostym dostępem do Centrum Powiadomień, klawiaturą Word Flow i aktywnymi folderami. Oba urządzenia są przygotowane do aktualizacji do Windows 10.

- Roczna licencja Office 365 na dwa dodatkowe urządzenia.

- Pierwsze modele dual SIM ze wsparciem dla technologii LTE. Wszystkie urządzenia dual SIM są wyposażone w Smart Dual, która pozwala na stałe bycie dostępnym , niezależnie od karty SIM, z której właśnie korzystamy, dzięki prostemu ustawianiu przekierowywania połączeń.

- Możliwość definiowania ustawień dla poszczególnych kart, np. SIM 1 do połączeń głosowych, a SIM 2 dla transmisji danych.

- Możliwość ustawienia osobnych kafelków na ekranie głównym dla obu kart SIM zarówno dla połączeń głosowych, jak i wiadomości, by efektywniej kontrolować korzystanie z obu kart SIM.

- Możliwość nadania nazw kartom SIM.

Użytkownicy Lumia 640 i Lumia 640 XL będą mieć dostęp do aktualizacji Windows 10 zarówno przez program Windows Insider, jak również tradycyjną drogą w późniejszym terminie w tym roku. Główne funkcjonalności i udoskonalenia nadchodzącego systemu to m.in. uniwersalne aplikacje, takie jak: Office, Poczta, Kalendarz, zdjęcia; Skype bazujący na protokole internetowym (połączenia są realizowane przez dane pakietowe lub Wi-Fi); oraz nowa przeglądarka Project Spartan.

Osoby kupujące Lumia 640 lub Lumia 640 XL dostaną również roczną subskrypcję Office 365 (z takimi aplikacjami, jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote) na jeden komputer Windows/Mac i jeden tablet; 1 TB przestrzeni w OneDrive oraz 60 minut miesięcznie na rozmowy za pośrednictwem Skype.

Dostępność i ceny

Oba urządzenia będą dostępne w Polsce na początku kwietnia w cenie: Lumia 640 (LTE i dual-SIM) - 699 zł, a Lumia 640 XL (LTE i dual-SIM) - 949 zł w kolorach: czarnym, białym, pomarańczowym oraz niebieskim.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy