MWC 2015 - nowości mobilne

Sony Xperia M4 Aqua debiutuje na targach MWC 2015

Sony Mobile Communications zaprezentowało na targach MWC 2015 smartfon Xperia M4 Aqua. Co wiemy na jego temat?

‒ Smartfon Xperia M4 Aqua jest znakomitym dowodem naszego zainteresowania średnią klasą  cenową bez kompromisów. Oferując najpopularniejsze cechy, które tak dobrze rozsławiły naszą serię Xperia Z, jak choćby możliwości aparatu fotograficznego, dwudniową wydajność baterii czy wodoodporność, smartfon Xperia M4 Aqua osiąga pozycję i cenę, której w tym segmencie rynku nie można dorównać - powiedział Dennis van Schie, Wiceprezes, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Sony Mobile Communications.

Tylny aparat 13 Mpix w Xperia M4 Aqua  jest wyposażony w czujnik  Sony Exmor RS, przysłonę f/2,0 oraz matrycę o czułości ISO 3200. Wsparciem służy funkcja Automatycznego Rozpoznawania Sceny: aparat dostosuje ustawienia obrazu aż do 52 typowych scenerii, co pozwala uzyskać wspaniałe kolory za każdym razem nawet w słabym lub bardzo silnym świetle.

Reklama

Podobnie jak aparat główny, 5-megapikselowy aparat przedni ma obiektyw szerokokątny z polem widzenia o szerokości 88°. W kadrze zmieszczą się zatem wszyscy znajomi, a funkcja Retusz Portretu pozwoli na wykończenie zdjęcia zabawnymi dodatkami. Popularna funkcja edytowania Selfie należy do zestawu zainstalowanych fabrycznie aplikacji fotograficznych, w tym Sound Photo ‒ umożliwiającej dodanie krótkich dźwięków do zdjęć, czy Movie Creator, która automatycznie zamienia zdjęcia i filmy w krótkie, 30-sekundowe klipy.

Wykonanie

Wykonana od podstaw Xperia M4 Aqua ma wyświetlacz chroniony hartowanym szkłem, który znajduje się w smukłej i ważącej 136 g wodoodpornej  (IP65/8) obudowie. Konstrukcja smartfona została tak przebudowana, by zapewnić użytkownikowi nieosłonięty port microUSB, który gwarantuje wygodę ładowania.

Xperia M4 Aqua będzie dostępna w klasycznych kolorach czarnym, białym oraz w żywych barwach  koralu i srebra.

Xperia M4 Aqua trafi do klientów wyposażona w nową wersją Xperia Lounge Silver, wprowadzającą aktualizacje oprogramowania, aplikacje, informacje i rozrywkę aktualizowane na bieżąco przez cały okres użytkowania produktu. Częścią tej propozycji będzie możliwość oglądania filmów, klipów i odcinków seriali telewizyjnych poprzez aplikację  Privilege Plus Movies. W Polsce aplikacja zostanie ponadto wzbogacona szeregiem ciekawych ofert, konkursami oraz promocjami.

Bateria

Bateria w Xperii M4 Aqua wytrzymuje do 2 dni intensywnego użytkowania. To eliminuje potrzebę częstego ładowania. Jeśli użytkownikowi to nie wystarcza, może aktywować tryb  STAMINA służący do optymalizowania pracy baterii, albo tryb Ultra STAMINA, pozwalający, by telefon działał przez tydzień utrzymując swoje podstawowe funkcje.

Wsparciem tej optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a mocą jest ośmiordzeniowy, 64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 615 z transmisją danych 4G LTE. Dzięki procesorowi Snapdragon 615.

Smartfon Xperia M4 Aqua będzie miał swoją premierę w 80 krajach świata u ponad 100 Operatorów na wiosnę 2015 roku. W Polsce dostępny od drugiej połowy maja. 

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy