MWC 2015 - nowości mobilne

Sony Xperia Z4 Tablet zaprezentowany na MWC 2015

Pierwszego dnia targów MWC 2015 firma Sony zaprezentowała tablet Xperia Z4 Tablet – najsmuklejsze urządzenie tego segmentu na świecie. To bardzo ważna premiera dla Sony Mobile, dywizji japońskiego giganta odpowiedzialnej za urządzenia mobilne. Jeśli Z4 Tablet nie będzie sukcesem - trudno powiedzieć, czy Sony nadal będzie stawiało na tablety.

‒ Doceniając sukces poprzednika chcieliśmy zachować wszystko to, co użytkownicy pokochali w tablecie Xperia Z2 i wzbogacić nowy model o nową jakość. Klienci doceniają innowacje zwłaszcza wtedy, gdy dzięki nim otrzymują prawdziwą wartość odczuwaną na co dzień. Właśnie dlatego przemyśleliśmy i dopracowaliśmy każdy aspekt Z4, aby nasz nowy tablet sprostał oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie jest nie tylko lekkie i smukłe, ale także niesamowicie wydajne. Posiada nietuzinkowe funkcje przydatne zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Xperia Z4 to niezwykły tablet, który doskonale dopasuje się do codziennego rytmu życia jego użytkowników - mówi Dennis van Schie, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Sony Mobile.

Reklama

Rozrywka

Xperia Z4 Tablet ma 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli). Są również mocne, umieszczone z przodu głośniki stereo. Jeżeli do urządzenia podłączymy słuchawki, nasz tablet wykryje ich rodzaj, automatycznie dobierając ustawienia zapewniające optymalny dźwięk.

Technologia High-Res Audio odtwarza dźwięki w jakości niemalże studyjnej. Przetwornik DSEE HX podnosi jakość nagrań do poziomu zbliżonego do High-Res Audio. Tablet umożliwia również cyfrowe tłumienie szumów. Na dokładkę dostajemy wysoką jakość także wówczas, gdy korzystamy z urządzeń bezprzewodowych; zawdzięczamy ją technologii LDA. Ten opracowany niedawno przez Sony kodek umożliwia przesyłanie danych z wydajnością trzykrotnie wyższą niż w przypadku Bluetooth. 

Xperia Z4 Tablet ma dwa obiektywy - główny 8 Mpix oraz dodatkowy 5,1 Mpix umieszczony z przodu.

Funkcja PS4 Remote Play3 pozwala grać w gry na PlayStation 4 z każdego miejsca w domu. Wystarczy połączyć tablet Xperia Z4 z konsolą PS4 za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi i mieć ze sobą bezprzewodowy kontroler DUALSHOCK 4. Taki zestaw sprawi, że cały czas będziemy w centrum wydarzeń, bez względu na to, w którym pomieszczeniu aktualnie przebywamy.

Ponieważ zabawy nigdy nie jest za wiele, każdy użytkownik Xperia Z4 Tablet otrzyma dostęp do Xperia Lounge Gold, czyli specjalnej platformy otwierającej drzwi do świata rozrywki Sony. Xperia Lounge Gold to nie tylko ekskluzywne konkursy i promocje, ale także możliwość przetestowania nowych aplikacji, obejrzenia najnowszych filmów i odcinków seriali oraz słuchania muzyki oferowanej w pakiecie razem z urządzeniem.

Szybki i wydajny

Tablet Xperia Z4 ma 8-rdzeniowy i 64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 810 pozwalający jeszcze szybciej przeglądać Internet i cieszyć się optymalną jakością grafiki.

Bateria pozwala na 17 godzin odtwarzania wideo. A jeżeli włączymy tryb oszczędzania energii STAMINA, który wyłącza działające w tle funkcje, nieużywane w danym momencie, to z baterii o pojemności 6000 mAh wyciśniemy jeszcze więcej.

Wydajność w pracy

Dodatkowym akcesorium to tabletu jest klawiatura BKB50. Ma ona funkcję wykrywania dokowania i ergonomiczną budowę umożliwiającą ustawienie tabletu pod kątem 130 stopni. Wyposażono ją również w typowo laptopowy touchpad. Dodatkowo Xperia Z4 Tablet ma porty drukarki i projektora. Ze smukłej i lekkiej pokrywy SCR32 perfect fit możemy ułożyć podstawkę pod tablet, zapewniającą dwa różne kąty nachylenia, ułatwiające oglądanie i pisanie.

Pracę zdalną ułatwią nam aplikacje Xperia Email, Calendar oraz Contacts, które możemy zsynchronizować przy pomocy Microsoft Exchange ActiveSync (EAS). Całość uzupełnią aplikacje biznesowe ze środowiska Android. Xperia Z4 Tablet ma również sprawdzone rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo urządzenia, dzięki którym poufne dane pozostaną zawsze bezpieczne. Dbają o to sprawdzone i skuteczne protokoły bezpieczeństwa Internetu oraz sieci VPN i Wi-Fi.

Smukła obudowa

Sony Xperia Z4 Tablet ma 6,1 mm grubości i waży393 g (389 g Wi-Fi / 393 g LTE). Dzięki narożnikom wykonanym z wysokogatunkowej stali nierdzewnej i wykończeniu ze szkła mineralnego tablet Xperia Z4 wygląd ma równie atrakcyjny, jak wnętrze.

Urządzenie ma klasę ochrony przed wodą i kurzem na poziomie IP68, dzięki czemu nadaje się do codziennej eksploatacji w każdych. Dodatkowym ułatwieniem konstrukcyjnym jest nieosłonięty port USB, umożliwiający szybkie i wygodne podłączanie i ładowanie urządzenia.

Światową premierę Xperii Z4 Tablet w obu wersjach (LTE i Wi-Fi) zapowiedziano na czerwiec 2015 r. W Polsce obie wersje dostępne będą przed wakacjami.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy