Prezentownik

ASUS Vivo PC – minikomputer o wielkich możliwościach

Coraz więcej producentów markowego sprzętu dołącza do swojej oferty minikomputery. Te niewielkie urządzenia posiadają wszystkie funkcjonalności tradycyjnego komputera stacjonarnego zmieszczone w niewielkim i zgrabnym pudełku o rozmiarze minimalnie większym od standardowego boksu DVD. Jedne z najciekawszych modeli dostępnych na rynku oferuje firma ASUS i to im przyjrzymy się bliżej.

Wyposażone w procesory firmy Intel oraz najnowsze technologie ASUS-a, komputery z rodziny Vivo PC oferują użytkownikom możliwość codziennej pracy, rozrywkę oraz całą gamę doznań multimedialnych. Każdy z dostępnych modeli posiada wbudowane Wi-Fi 802.11ac o szybkości nawet trzykrotnie wyższej niż w standardowych sieciach bezprzewodowych.

Wśród topowych modeli marki wyróżnić można modele VivoPC VM40B, VivoPC VC60 oraz VivoPC VM60. W zależności od wersji, różnią się one wyglądem i specyfikacją. Wśród dostępnych jednostek można znaleźć procesory Intel® Core™ i3 oraz i5, zintegrowane karty graficzne Intel HD 4000 oraz od 2 do 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3.  Ponadto wszystkie minikomputery marki ASUS działają pod kontrolą systemu Windows i zostały wyposażone w sporą ilość wejść/wyjść , a także czytniki kart.

Reklama

To co najbardziej wyróżnia komputery z serii VivoPC to oczywiście ich rozmiar - nie więcej niż 190 mm szerokości oraz 56,2 mm wysokości. Uwagę zwraca również ich wygląd. Prosty i elegancki design z łatwością wpasuję się do naszego salonu lub biura pozostając dyskretnym i niemal niezauważalnym.

Również funkcje rozrywkowe stoją na najwyższym poziomie. Wbudowane głośniki  obsługujące technologię ASUS SonicMaster oraz regulacja MaxxAudio zapewniają doskonałe brzmienie w każdej chwili, nieważne czy oglądamy film czy słuchamy muzyki.

Na koniec warto wspomnieć o możliwości łatwej i samodzielnej rozbudowy.  VivoPC upraszcza ten proces do maksimum. Przyjazna użytkownikowi odsuwana pokrywa daje szybki i łatwy dostęp do wnętrza komputera, by można było dokonać wymiany pamięci czy dysku twardego.

Minikomputery ASUS z serii Vivo PC są bez wątpienia ciekawą ofertą dla ludzi ceniących komfort oraz styl. Oferują tę samą wydajność, co tradycyjny komputer stacjonarny,  a przy tym są dyskretne i eleganckie. Nieważne czy potrzebujemy komputera do pracy, czy też do rozrywki, VivoPC ułatwi wszystkie te czynności.

Komputer na komponentach ASUS-a

Złożenie komputera z dostępnych na rynku komponentów nie jest prostym zadaniem. Wybór odpowiedniej płyty głównej czy karty graficznej często okazuje się dużym problemem. Z pomocą przychodzi marka ASUS z ich bogatą ofertą podzespołów komputerowych.

W portfolio ASUS-a znajdziemy zarówno wydajne płyty główne, jak i znane i cenione na całym świecie karty graficzne.  Które z nich wybrać, by nasz komputer spełniał obecne, rygorystyczne wymogi?

Graj szybciej, ciszej i chłodniej

Karty graficzne marki ASUS już od lat dziewięćdziesiątych stanowią przykład ciągłego rozwoju i maksymalizowania wydajności. Kilkudziesięcioletnia przygoda z tym tematem zaowocowała modelami wyprzedzającymi o lata świetlne konkurencję. Seria ROG to chłodniejsze, cichsze i szybsze karty graficzne niż jakiekolwiek do tej pory. Wszystkie posiadają specjalne oznaczenia - MARS, ARES, MATRIX, POSEIDON oraz są wyposażone w układy graficzne wyprodukowane zarówno przez markę AMD Radeon jak i NVIDIA GeForce.

Noszące imiona bogów wojny karty ROG ARES i MARS są wyposażone w dwa procesory graficzne. Dzięki temu zabiegowi dysponują wydajnością graficzną wyższą nawet o 14% w stosunku do rozwiązania referencyjnego. Potężną moc ochładza specjalny system dwóch odpornych na kurz wentylatorów zwiększających żywotność karty o ponad 25%. Wśród zastosowanych innowacyjnych technologii znajdziemy także  DIGI+ VRM - cyfrowy system regulacji napięcia, który zapewnia duży zakres przetaktowywania i regulacji osiągów przy jednoczesnej redukcji szumu zasilania. Kartę wyposażono także w japońskie kondensatory black metallic, które oferują o 20% większą wytrzymałość na wysokie temperatury i 5-krotnie dłuższą żywotność.

Dla fanów rekordowych wydajności marka ASUS przygotowała karty graficzne ROG o oznaczeniu MATRIX. Te zostały przygotowane specjalnie przez overclockerów dla overclockerów i posiadają wiele wyjątkowych narzędzi ROG do błyskawicznego i bezpiecznego przetaktowania. Na szczególną uwagę zasługuje system TweakIt i tryb Safe Mode, które umożliwiają elastyczną kontrolę podkręcania nawet podczas gry albo uruchomionego benchmarku. Karty MATRIX posiadają także specjalną diodę LED oferującą wizualną, łatwą do zrozumienia informację dot. bieżącego obciążenia GPU.

Karta ROG Poseidon została przygotowana dla entuzjastów chłodzenia cieczą. Hybrydowe chłodzenie DirectCU H2O łączy w sobie komorę parową oraz kanał wodny. System ten wykorzystuje gwintowane otwory G1/4", które pasują do istniejącego systemu chłodzenia płynnego. Ponadto Poseidon posiada rozwiązania zastosowane w innych modelach, jak system podwójnych wiatraków oraz światło LED, które pulsuje czerwienią ROG, gdy karta jest włączona.

Wśród kart marki ASUS znajdziemy m.in. takie modele jak : GeForce GTX980, GeForce GTX780, Radeon R9 290X czy Radeon R9 280X. Każda z nich przygotowana specjalnie pod kątem rygorystycznych wymagań graczy i zapewniająca wiele godzin wspaniałej rozrywki.

Płyty główne ASUS i ich ekstremalne możliwości

Oczywiście komputer nie miałby szansy działać bez najważniejszej jego części - płyty głównej. Również tutaj z pomocą przychodzi marka ASUS oferując wiele modeli zaawansowanych technicznie MOB-ów do każdego komputera. Wśród nich na osobne akapity zasługują szczególnie  modele RAMPAGE V EXTREME oraz X99-DELUXE.

RAMPAGE V EXTREME

W przypadku pierwszej mamy do czynienia z bez wątpienia ekstremalnie wydajną konstrukcją będącą najlepszą w swojej klasie. Ta potężna platforma pracuje na chipsecie Intel® X99 dzięki czemu może obsłużyć nawet najmocniejsze procesory tej marki. Znajdziemy na niej w sumie sześć gniazd PCI-E w tym cztery szeroko rozstawione przeznaczone dla kart graficznych obsługujące zarówno SLI jak i CrossFire . Płyta RAMPAGE V EXTREME jest dodatkowo wyposażona w szereg portów USB oraz najlepszą zintegrowaną kartę dźwiękową w swojej klasie.

Z zastosowanych innowacji warto wymienić ASUS OC Socket - rozwiązanie wykorzystujące dodatkowe złącza pinowe, aby umożliwić podłączenie dedykowanego obwodu do styków LGA procesora Haswell-E. W połączeniu z opracowanym przez firmę ASUS UEFI, umożliwia to osiągnięcie wyższych częstotliwości pamięci DDR4, niższej latencji i zwiększonej stabilności podczas przetaktowywania, również w ekstremalnych warunkach z wykorzystaniem chłodzenia ciekłym azotem (LN2).

Na uwagę zasługuje również dwu-trybowy specjalny system monitorowania i regulacji podkręcania w czasie rzeczywistym. W obu wariantach parametry i istotne informacje wyświetlane są na 2,6-calowym ekranie. OC Panel może być zainstalowany zarówno bezpośrednio w kieszeni stacji 5,25-calowych dysków jak i użyty jako zewnętrzna konsola do podkręcania. W tym przypadku dostępne są złącza i przełączniki do wyjątkowych funkcji ROG takich jak Subzero Sense, VGA SMB, VGA Hotwire, Slow Mode oraz Pause.

X99-DELUXE

Drugą istotną płytą główną w naszym zestawieniu jest X99-DELUXE. Ta maksymalnie wyposażona platforma została stworzona specjalnie dla graczy i profesjonalistów. Pracujący na chipsecie Intel® X99 MOB posiada aż sześć gniazd PCI Express obsługujących SLI lub CrossFire oraz całą gamę przydatnych złącz. Również ilość dostępnych portów przyprawia o zawrót głowy. Wśród nich znajdziemy m.in. aż 10 portów USB 3.0 oraz 3 gniazda anten Wi-Fi.

Podobnie jak poprzednie opisywane urządzenie i w tym przypadku ASUS postawił na zastosowanie wielu innowacyjnych technologii. Tym samym znajdziemy tu specjalne rozwiązanie ASUS T-Topology, które wspólnie ze specjalną podstawką OC Socket zapewniają doskonałe możliwości przetaktowania pamięci w celu uwolnienia pełnej mocy DDR4 przez minimalizowanie szumów sprzężenia i odbicia sygnału.

Płyta została również wyposażona w funkcję zaawansowanego sterowania wentylatorami oraz zachwalany przez media BIOS UEFI (ulepszony BIOS graficzny sterowany myszą). Na sam koniec warto wspomnieć o nieskazitelnym dźwięku zawdzięczanym technologii Crystal Sound 2.Wszystkie te zalety składają się na niezwykle dopracowaną płytę główną wartą polecenia każdemu.

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy