Prezentownik

Na co zwracać uwagę kupując tablet?

Rynek przepełniony jest tabletami, więc nic dziwnego, że początkujący a nawet nieco bardziej zaawansowany użytkownik może mieć problem z wyborem właściwego urządzenia. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Rozmiar

Każdy korzysta z tabletu w nieco inny sposób. Dla niektórych jest to urządzenie stacjonarne do użytku domowego. Inni mają je zawsze przy sobie - w torebce, teczce czy plecaku. W pierwszym przypadku rozmiar ma niewielkie znaczenie i powinien być kwestią preferencji użytkownika. Wiadomo bowiem, że przeglądnie stron www, granie w gry, czy oglądnie zdjęć i filmów jest wygodniejsze na większym ekranie. Wtedy idealne wydają się 10-calowe tablety. Z kolei w pracy, na uczelni lub w szkole liczy się wygoda, a więc kompaktowy rozmiar. 7-calowy gadżet jest tylko nieznacznie większy od ówczesnych smartfonów, więc z pewnością zmieści się wszędzie - nawet w kieszeni marynarki.

Reklama

Wykonanie

Przy wyborze urządzeń mobilnych kierujemy się przede wszystkim ceną i wyposażeniem, rzadko kiedy zwracając uwagę na jeden z absolutnie najważniejszych elementów - wykonanie. Jest to ogromny błąd, ponieważ wszystkie niedoskonałości konstrukcyjne można dostrzec zazwyczaj po pewnym czasie. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek warto dokładnie przypatrzeć się obudowie, sprawdzić czy pod mocniejszym naciskiem nie wydaje podejrzanych odgłosów i nie wygina się zanadto. Oczywiście nie zawsze istnieje możliwość przyjrzenia się wszystkim urządzeniom z bliska, dlatego należy postawić na rozwiązania sprawdzonych i uznanych producentów, ponieważ to oni są najlepszą gwarancją jakości. Jednym z nich jest ASUS, firma która jako jedna z pierwszych zainteresowała się tabletami, więc w ich projektowaniu i produkcji ma ogromne doświadczenie.

Najlepszym przykładem jest model ASUS Fonepad 7 (FE170CG) - urządzenie, które nie kosztuje wiele, a oferuje bardzo solidne wykonanie. I nie chodzi wyłącznie o dobre spasowane poszczególnych elementów - czyniące z konstrukcji jedną spójną całość, ale także tworzywo, z którego wykonano obudowę. Jego chropowata powierzchnia jest odporna na zarysowania, zabrudzenia i odciski palców.

Zresztą, kunszt firmy ASUS w tworzeniu tabletów docenił producent najpopularniejszego na świecie systemu mobilnego Android - Google - który zlecił jej wykonanie swoich flagowych urządzeń - dwóch generacji tabletu Nexus 7, który okazał się prawdziwym hitem i zdobył ogromne uznanie konsumentów.

Wydajność

Sercem każdego tabletu jest procesor wkomponowany w układ SoC oraz wspierające go układ graficzny i pamięć RAM. To dzięki nim możemy cieszyć się płynnie i szybko działającym systemem, grami czy możliwościami multimedialnymi urządzenia. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór producenta. ASUS od samego początku stawia na sprawdzone podzespoły renomowanych firm, dlatego jego urządzenia są szybkie i dobrze zoptymalizowane.

ASUS Fonepad 7, pomimo swojej niewygórowanej ceny, wykorzystuje mobilny układ Intel Atom Multi-Core 1,2 GHz z technologią Intel Hyper-Threading, który zapewnia szybkie przeglądanie stron internetowych oraz płynne odtwarzanie filmów HD i działanie gier komputerowych.

Z kolei użytkownicy poszukujący jeszcze mocniejszego sprzętu powinni zwrócić uwagę na ASUS-a Transformer Pad (TF303CL), w którym drzemie czterordzeniowy i 64-bitowy Intel Atom Z374 mogący bez problemu obsługiwać kilka zadań jednocześnie, zapewniając płynną grę oraz do 9,5 godzin surfowania po sieci lub oglądania filmów.

Wszystko należy od potrzeb użytkownika. Do przeglądania stron www, oglądania filmów i grania w proste gry wystarczy tańszy i jednocześnie nieco mniej wydajny tablet. Z kolei skomplikowane procesy czy najnowsze gry 3D wymagają już mocniejszych, więc i droższych konfiguracji.

Łączność

Standardowym elementem wyposażenia tabletów jest moduł WiFi, co oznacza, że sprzęt połączy się z siecią wyłącznie poprzez sygnał z hotspotu. W takiej sytuacji użytkownik jest poniekąd skazany na własny lub publiczny punkt dostępu.

Wybrane urządzenia są dodatkowo wyposażone w moduł 3G, więc wystarczy umieścić w nich kartę SIM i cieszyć się dostępem do sieci w każdym miejscu. To jednak nie koniec zalet takiego rozwiązania, ponieważ umożliwia ono swobodne wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie SMS-ów.

Urządzeniem wyposażonym w łączność WiFi oraz 3G jest nowy ASUS Fonepad 7 (FE170CG) lub niezwykle poręczny 6-calowy tablet z rysikiem - ASUS Fonepad Note 6 (ME560CG). Co szczególnie istotne, oba urządzenia można kupić za rozsądną cenę. Fonepad 7 kosztuje bowiem 478 a Fonepad Note 6 - około 900 zł.

Akcesoria

W przypadku tabletów dodatkowe akcesoria nabierają szczególnego znaczenia, dlatego przy wyborze idealnego urządzenia warto sprawdzić, w co można je wyposażyć. Szeroką gamę tego typu produktów oferuje ASUS. Są to nie tylko stylowe etui MagSmart do Fonepada 7, ale również elegancka i świetnie wykonana klawiatura 10-calowego tabletu Transformer Pad (TF303CL). Ta ostatnia ma również dodatkową baterię, która znacznie wydłuża czas pracy urządzenia i zamienia je w typowy notebook z systemem Android.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy